Prezidenta amatā pārvēlētais Putins par jaunās valdības sastāvu paziņos pēc inaugurācijas

0 Komentāru
Prezidenta amatā pārvēlētais Putins par jaunās valdības sastāvu paziņos pēc inaugurācijas
Foto: EPA / LETA

Nule kā notikušo Krievijas prezidenta vēlēšanu uzvarētājs līdzšinējais valsts galva Vladimirs Putins svētdien pēc balsošanas noslēguma žurnālistiem apliecināja, ka par izmaiņām valdības sastāvā paziņos pēc inaugurācijas.

Izmaiņas valdībā ir jāveic prezidentam, kas ir stājies amatā, žurnālistiem savā sabiedriskajā štābā sacīja Putins.

“Tāpēc pārmaiņas notiks pēc inaugurācijas,” viņš piebilda. “Kas attiecas uz valdības [sastāvu], es par to domāju, konkrēti sākšu domāt šodien.”

Putins par “nedaudz smieklīgu” atzina pieņēmumu par viņa iespējamo atgriešanos prezidenta amatā 2030. gadā. “Tas, ko jūs sakāt, ir nedaudz smieklīgi. Parēķināsim – vai tad man līdz 100 gadiem būtu jāsēž,” atbildot uz žurnālistu jautājumiem, sacīja Putins.

Krievijā svētdien notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarējis pašreizējais valsts galva Putins, nodrošinot sev vēl vienu sešu gadu amata termiņu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotie provizoriskie rezultāti pēc 99% vēlēšanu komisiju protokolu apstrādes.

Vispazīstamākais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs kā kandidāts vēlēšanām netika reģistrēts, jo viņam ir krimināla sodāmība lietā, kuru viņš pats dēvē par safabricētu. Navaļnijs bija aicinājis prezidenta vēlēšanas boikotēt.

Krievijas opozīcijas aktīvisti un nevalstiskās organizācijas ziņo par daudziem pārkāpumiem svētdien notiekošajās prezidenta vēlēšanās. Galvenie minētie pārkāpumi ir fiktīvu biļetenu mešana urnās, kā arī urnu novietošana ārpus videokameru redzamības loka.

Vēlēšanu laikā notikuši arī citi incidenti, kuros pat pielitots fizisks spēks. Tikmēr daži iedzīvotāji vēlēšanu iecirkņus parvērta par “cirku”  un vietu, kur izrādīties.

0 Komentāru