Pretkrākšanas ierīce un “gudrā lampa” – Berlīnē prezentē izgudrojumus, kas varētu būtiski uzlabot cilvēku dzīvi

3 komentāri
Pretkrākšanas ierīce un “gudrā lampa” – Berlīnē prezentē izgudrojumus, kas varētu būtiski uzlabot cilvēku dzīvi

Vācijā šajās dienās notiek vērienīga elektronikas izstāde, kurā uzņēmumi no visas pasaules demonstrē savus izgudrojumus, kā ar tehnoloģiju palīdzību uzlabot cilvēku dzīvi.

Nākotnes mājā nevienam guļot vairs nevajadzēs krākt, būs personalizēts apgaismojums un katra gaumei rūpīgi pielāgots dzeramais ūdens – tie ir daži no jaunievedumiem, ko sola tehnoloģiju guru.

Firma ”Smart Nora” jeb ”Gudrā Nora” radījusi šāda paša nosaukuma produktu – risinājumu, ar kura palīdzību pārtraukt guļoša cilvēka krākšanu, viņu pat nepamodinot. Kompānijas pārstāvji smejot piebilst – ”Gudrā Nora” varētu pat kādam izglābt laulību.

Sensors uzmanīgi klausās guļoša cilvēka elpošanā, un tiklīdz tas sadzird pirmās krākšanai līdzīgās skaņas, tas ritmiski piepūšas un saplok. Šīs kustības simulē kakla muskuļus, veicinot dabisku elpošanu un pārtrauc krākšanu.

“Dabiska reakcija, kad kāds jums blakus krāc, ir viņa bakstīšana. Tādēļ mēs centāmies saprast, kā risināt šādu situāciju – tā, lai netiktu traucēts neviens no guļošajiem,” skaidro ”Smart Nora” pārstāvis Behrouzs Hariri.

Viena no ”Smart Nora” daļām ir mikrofons, otra – tā, kas tiek palikta zem spilvena, tā der jebkuram spilvenam. ”Nākotnes mājā” ir arī pasaules pirmā gudrā lampa. Lai tajā iedegtu kādu konkrētu daļu vai tieši tādu krāsu, kādu kāro sirds, nepieciešama speciāla aplikācija. Ar šādu lampu pāris sekundēs iespējams radīt unikālu apgaismojumu.

“Iztēlojieties, ka esat istabā un vēlaties tai piešķirt īpašu apgaismojumu virs galda, kamēr ēdat vai, piemēram, virs dīvāna, kamēr lasāt grāmatu. Es jums parādīšu. Pavisam vienkārši – jūs zīmējat šeit, aplikācijā. Jo vairāk iekrāsojat kreiso pusi, jo gaišāka kļūst istabas kreisā daļa. Jo vairāk krāsojat labajā pusē, izgaismosiet istabas labo pusi. Tas pats ir arī ar gaismu virs lampas. Un ja vēlaties dažādas krāsas, jūs izvēlaties atbilstošās un krāsojiet,” stāsta uzņēmuma “Luke Roberts” pārstāvis Roberts Kopka.

Un vēl trešā gudrā “mantiņa” – ūdens attīrītājs, kas mājas apstākļos tā lietotājiem ar aplikācijas palīdzību ļauj regulēt ūdens temperatūru un minerālvielu daudzumu. Iecienītākās ūdens receptes var saglabāt aparāta atmiņā. Un kad ir vēlme pēc sev tīkamā ūdens glāzes, pat nepieceļoties no dīvāna, jāpiespiež podziņa viedierīcē un ūdens tiks sagatavots.

“Piemēram, ja jūs vēlaties, lai jūsu iecienītā ikdienas zaļā tēja būtu 17 grādu siltumā, 200 mililitru tilpumā, vienkārši saglabājiet šo recepti un kad vien vēlaties, attīrītājs sagatavos jums šādu ūdeni,” teic izgudrotāja Klāra Lu.

Pretkrākšanas ierīce un gudrā lampa interesentiem jau ir pieejamas internetā. Personalizētajam ūdens attīrītājam gan plāno “Kickstarter” kampaņu, lai ar ziedojumu palīdzību iegūtu naudu produkta vairumtirdzniecībai.

3 komentāri