Komentāri
Pret antisemītiskiem, homofobiskiem vai rasistiskiem izteikumiem Francija turpmāk vērsīsies ar krimināllikumu
FOTO: LETA

Francija pilda pēc teroraktiem dotos solījumus un cenšas apkarot jebkādas naida vai antisemītisma pazīmes jau saknē. Turpmāk pat tikai izteikumi, kas tiks tulkoti kā rasistiski vai homofobiski, Francijā tiks sodīti pēc krimināllikuma. Šādu solījumu prezidents Olands ebreju kopienai sniedza vakar Parīzē notikušajās svinīgajās vakariņās.

Šādas vakariņas Francijā ir ikgadēja tradīcija. Tās pulcē lielāko ebreju organizāciju pārstāvjus, arī Francijas prezidentu un premjeru. Taču šī gada svinīgo pasākumu aizēnoja bailes, kādās ebreji aizvadījuši pēdējo mēnesi kopš Parīzes teroraktiem, kad viens uzbrukums bija mērķēts tieši košera veikalam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpēc prezidenta Olanda uzstāšanās bija kā vēstījums ebrejiem, ka viņi var justies drošībā.

Lai apliecinātu savu vārdu nopietnību, Olands nāca klajā ar jaunāko valdības ieceri, kas tikšot prezentēta jau pēc mēneša. Par antisemītiskiem un naidpilniem izteikumiem Francijā turpmāk tiks paredzēta kriminālatbildība.

”Mēs pastiprināsim tiesiskos instrumentus, lai neviena antisemītiska frāze vai darbība nepaliktu nepamanīta. Es vēlos, lai ikviens naida izteiciens – vai tas ir antisemītisks, rasistisks vai homofobisks, tiktu sodīts nevis pēc preses, bet krimināllikuma,” norāda Francijas prezidents Fransuā Olands.

Francijā dzīvo lielākā ebreju kopiena Eiropā – ap pusmiljons cilvēku. Lai viņus pasargātu, janvārī pie ebreju skolām un sinagogām visā valstī tika norīkoti 10 tūkstoši karavīru.

Taču vienlaikus Francijā mīt arī lielākā musulmaņu kopiena, kuras ekstrēmā atzara piekritēji atbalsta antisemītismu.

Neatbildēts gan pagaidām paliek jautājums, vai stingrie sodi par antisemītiskiem izteikumiem būs attiecināmi arī uz tādiem satīras izdevumiem kā Charlie Hebdo, kas janvārī par musulmaņu karikatūrām samaksāja ar desmit kolēģu dzīvībām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl