Premjers nepiekrīt pārmetumiem par valdības lēmumu novēlošanos stingrāku ierobežojumu noteikšanā

25 komentāri
Premjers nepiekrīt pārmetumiem par valdības lēmumu novēlošanos stingrāku ierobežojumu noteikšanā
KASPARS KRAFTS, F64

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nepiekrīt publiski paustajiem pārmetumiem, ka valdības pieņemtie lēmumi par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai ir novēloti, jo tie bija izsvērti, uzklausot visas puses un ieteikumus.

Premjers 13. oktobrī intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” uzsvēra, ka patlaban galvenais ir saglabāt mieru, jo Covid-19 izplatības ierobežošanai pieņemtie lēmumi nav pieņemti novēloti. “Es uzskatu, ka apstiprinātie ierobežojumi bija izsvērti, uzklausot visus ekspertus un paustos ieteikumus. Visiem ir jāsaprot, ka sabiedrībā ir dažādas intereses un man kā valdības vadītājam tomēr pamatā ir cilvēku veselība un dzīvība,” sacīja Kariņš.

Viņš atgādināja, ka stingrāki ierobežojumi ir vērsti pret nevakcinētajiem Latvijas iedzīvotājiem un tas sakrīt ar valdības ilgstošo stratēģiju.

“Tiem, kas jautātu, kāpēc atšķiras situācija no Dānijas, Norvēģijas vai Īrijas, es atbildētu, ka minētajās valstīs gandrīz visi ir vakcinēti. Tiekoties ar minēto valstu vadītājiem esmu prasījis, kā viņi spējuši panākt tik lielu sabiedrības vakcinācijas aptveri, lai gan atbildes vietā ir bijusi vairāk neizpratnes, kāpēc šāds jautājums tiek uzdots, jo viņiem nav bijis jāsaskaras ar šādiem izaicinājumiem vakcinācijas procesā, kad sabiedrība iebilstu pret vakcināciju. Sekojoši, mums vēl ir ierobežojumi, viņi jau dzīvo brīvībā,” piebilda premjers.

Tomēr premjers īpaši uzsvēra, ka pieņemtais lēmums par stigrākiem ierobežojumiem balstīts arī uz matemātisku analīzi, kādā veidā saslimstības vilnis varētu iziet cauri. Ir piepildījušās ekspertu prognozes, un tām mēs arī sekojam, jo saslimstības pieaugums un slimnīcu pārslodze ir tāda, kā tika prognozēts. Piemēram, Veselības ministrs vakar apgalvoja, ka viņi būs gatavi gultu pārslodzei, piesaistīs papildu spēkus, daļēji iesaistot privāto medicīnu.

“Jebkura krīze parāda vājās vietas. Uznāk lielās salnas, sāk plīst ūdensvadi, kur tie nav pietiekami dziļi ierakti. Uznāk šāda pandēmija – redzam nepilnības veselības aprūpes sistēmā, bet arī cilvēku izpratnē par savu veselību. Šeit mums ir daudz kā darāma,” sacīja premjers.

Jau ziņots, ka turpinot kāpt vakcinācijas pret Covid-19 tempam, līdz šim Latvijā vakcinācijas procesu noslēguši jau 48,03% iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Kā ziņots, valstī līdz 11. janvārim izsludināta ārkārtējā situācija, tādējādi spēkā stājoties vairākiem Covid-19 izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem.

Lasi vēl:
25 komentāri