Pozitīvas emocijas un pozitīvi kovida testi pēc ”Prāta Vētras” koncerta

45 komentāri
Pozitīvas emocijas un pozitīvi kovida testi pēc ”Prāta Vētras” koncerta
INESE KUPLĀ

Pēc ”Prāta Vētras” pagājušās nedēļas koncertiem Mančestrā, Birmingemā un Londonā vairāki apmeklētāji inficējušies ar koronavīrusu. Par to vēsta paši emigrācijas latvieši, publicējot sociālajos tīklos fotogrāfijas ar pozitīvu Covid-19 testa rezultātu.

”Kurš vēl pēc “Prāta Vētras” koncertā Londonā dabūjis bonusu,” jautā kāds Anglijā dzīvojošais tautietis Hermīns J. “Facebook” grupā ”Latvieši UK”, ar ”bonusu” domādams saķerto Covid-19. Ierakstam klāt ir fotogrāfija ar antigēnu testa pozitīvo rezultātu.

Arī “Twitter” lietotājs Dāvis Viļums raksta, ka viņam ”vesela rinda paziņu, kas koncertu apmeklēja, to slaveno draņķi saķēruši”.

Savukārt Lielbritānijas latviešu kopienas aktīviste Inese Ejugbo uz to atbildējusi ar vēl satraucošāku ierakstu.

Pēc ”Prāta Vētras” koncerta ar Covid-19 slimie esot apmeklējuši latviešu bāru, kas atrodas ”Daugavas Vanagu fonda” namā Londonā, bet nākošajā dienā daļa apmeklējusi latviešu skolu.

”Rezultātā šodien no visām malām pienāk ziņas par pozitīvu Covid-19. Mēs ar dēlu arī tikko uztaisījām LFD (ateral flow device – pašu veikts tests), un mums tā otra svītriņa blāva, bet ir,” raksta Inese. Viņa bilst par dusmām, kas pārņem dzirdot vakcinācijas pretiniekus un Covid-19 noliedzējus.

Par pozitīvu Covid-19 testu “Skaties.lv” informēja arī vēl kāda koncerta apmeklētāja, atsūtot ekrānšāviņu ar nepārprotamām divā svītriņām testā, kas apliecina, ka tā rezultāts ir pozitīvs. Viņa gan vēlējās palikt anonīma.

TV3 Ziņās pagājušajā nedēļā pārraidītajos video no ”Prāta Vētras” koncerta Londonā 18.novembrī bija redzama pārpildīta zāle, apmeklētāji stāvēja cieši cits pie cita, tādējādi netika ievērota nekāda epidemioloģiski droša fiziskā distancēšanās.

Tā kā grupas līderis Renārs Kaupers koncertā Londonā izpildījās ar lēcienu publikā, turot Latvijas karogu uz pleciem, un apmeklētāji viņu nesa uz rokām, radās jautājums par Kaupera veselības stāvokli.

TV3 sazinājās ar ”Prāta Vētras” menedžeri Aiju Auškāpu, kura apliecināja visas grupas dalībnieku veselības stāvokli kā labu. Kaupers vēl vakar, 24.novembrī, veicis Covid-19 testu, un rezultāts ir negatīvs.

45 komentāri