Postoši plūdi skāruši Spānijas ziemeļaustrumus

0 Komentāru
Postoši plūdi skāruši Spānijas ziemeļaustrumus
EPA / SCANPIX

Spēcīgas lietusgāzes paralizējušas dzīvi politiskās krīzes skartajā Spānijā. Katalonijas reģionā plūdos gājis bojā vismaz viens cilvēks, bet vēl vairāki tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. Applūduši autoceļi, radušies traucējumi arī gaisa satiksmē, un amatpersonas no dzīvojamām mājām evakuējušas jau vismaz 3000 cilvēku.

Plūdu un zemes nogruvumu dēļ Spānijas ziemeļaustrumos slēgti apmēram 50 autoceļi un apturēta dzelzceļu satiksme Katalonijā, kā arī novirzīti 37 avioreisi, galvenokārt – Maļorkas salas Palmas pilsētā.

Stipra lietus un vēja dēļ 25 000 mājokļu palikuši bez elektrības.

Kamēr glābēji Katalonijā turpina meklēt bez vēsts pazudušos, vētra virzās uz Kantabrijas reģionu Spānijas ziemeļu piekrastē.

Jāpiebilst, ka spēcīgas lietavas piemeklējušas arī Francijas dienvidus, kur applūduši ceļi, pārtraukta dzelzceļa satiksme un daudzviet uzsākta cilvēku evakuācija.

Nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ dzelzceļa satiksme starp Monpeljē un Tulūzu, kā arī ātrvilcienu reisi no Monpeljē uz Barselonu ir atcelti vismaz līdz 4. novembrim. Turklāt meteorologu prognozes nav iepriecinošas, spēcīgās lietavas tiek prognozētas vismaz nākamās trīs dienas.

0 Komentāru