Postoša zemestrīcē Turcijas austrumos: vismaz 21 bojāgājušais, 1030 ievainoti

Pievienot komentāru
Postoša zemestrīcē Turcijas austrumos: vismaz 21 bojāgājušais, 1030 ievainoti
AFP/SCANPIX

6,8 magnitūdu zemestrīcē, kas piektdienas vakarā satricināja Turcijas austrumdaļu, gājis bojā vismaz 21 cilvēks, bet ievainoto skaits sasniedzis 1030, sestdien paziņojusi Turcijas Katastrofu un ārkārtējo situāciju pārvaldības iestāde.

Vēl vismaz 30 cilvēki tiek uzskatīti par pazudušiem bez vēsts. Zemestrīces epicentrs atradās pie Sivridžes pilsētas Elazigas provincē, pavēstījusi Katastrofu un ārkārtas situāciju pārvaldības iestāde. Pazemes grūdiena hipocentrs bija 6,7 kilometru dziļumā.

Elazigas provincē gājuši bojā vismaz 16 cilvēki, bet kaimiņos esošajā Malatjas provincē – pieci. Elazigas pilsētā no drupām izdevies izglābt dzīvus astoņus cilvēkus, tai skaitā divus bērnus. Zemestrīcei sekojuši vairāk nekā 200 pēcgrūdieni.

Cilvēki, kuru mājām nodarīti postījumi vai kuri baidās tajās atgriezties, pārcelti uz studentu kopmītnēm vai sporta centru. Turcijas Sarkanā Pusmēness organizācija nosūtījusi uz zemestrīcē cietušajiem rajoniem pārtiku un segas, bet Aizsardzības ministrija norīkojusi lidmašīnas iesaistīties palīdzības operācijās un bezpilota lidaparātus – palīdzēt apzināt postījumu apmērus.

Zemestrīce bija jūtama ne vien Turcijā, bet arī Sīrijā, Gruzijā un Armēnijā.

2010.gadā sešu magnitūdu zemestrīcē Elazigas provincē gāja bojā 51 cilvēks.