Postošā ugunsgrēka epicentru Parīzes Dievmātes katedrāles darbinieki meklēja pat 23 minūtes

2 komentāri
Postošā ugunsgrēka epicentru Parīzes Dievmātes katedrāles darbinieki meklēja pat 23 minūtes
SIPA PRESS/SCANPIX , ZUMAPRESS/SCANPIX

Parīzes Dievmātes katedrāles darbinieki nav varējuši atrast ugunsgrēku 23 minūtes pēc ugunsgrēka signalizācijas iedarbošanās, paziņojusi Parīzes prokuratūra.

Sirēna katedrālē atskanējusi plkst. 18.20 pēc vietējā laika, pārsteidzot priesteri un vairākus simtus dievlūdzēju.

Katedrāles darbinieki atbilstoši instrukcijai dažu minūšu laikā evakuējuši cilvēkus un mēģinājuši atrast degšanas vietu.

Pirmās 20 minūtes tā šķitusi kā viltus trauksme, nav bijusi jūtama dūmu smaka, taču 23 minūtes vēlāk nostrādājis otrs dūmu detektors un drīz jau no ārpuses bijis redzams, kā no katedrāles jumta ceļas dūmi. Kad ieradušies ugunsdzēsēji, liesmas jau bija apņēmušas katedrāles augšpusi.

Pēc ekspertu domām, uguns perēklis atradies pie smailes pamatnes.

Kā vēsta izdevums “Le Parisien”, ugunsgrēka cēlonis bija “problēmas ar elektrību”, un speciālisti izskata dažādus variantus, tostarp – īssavienojumu un slēpto vadu bojājumu.

Notikušais tiek izmeklēts kā nelaimes gadījums.

Katedrālē pirmdienas vakarā izcēlās ugunsgrēks, kas nodarījis plašus postījumus pasaulslavenajam dievnamam. Ugunsdzēsējiem izdevies izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcinājušas jumtu un citas katedrāles būvdetaļas, tostarp sabruka katedrāles torņa 93 metrus augstā smaile.

Francijas prezidents Emanuels Makrons sola atjaunot postošajā ugunsgrēkā cietušo Parīzes Dievmātes katedrāli. Tas varētu aizņemt pat piecus gadus.

Jau ziņots, ka parīzieši, noraugoties uz degošo katedrāli, stundām dziedāja lūgšanas, daudzi raudāja, tā stāstīja notikušā Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēks aculiecinieks no Latvijas.

Pašlaik sākta līdzekļu vākšana dievnama atjaunošanai. Šim mērķim 300 miljonus eiro jau apsolījuši divi Francijas miljardieri.

2 komentāri