Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki

1 komentārs
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
AFP/SCANPIX

Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki, cīņā ar tiem svētdien iesaistīti 1300 ugunsdzēsēji.

Ugunsgrēki plosās Kaštelu Branku reģionā, kur evakuēti vairāki ciemati un slēgtas vairākas šosejas. Cīņā ar liesmām tiek izmantotas 400 ugunsdzēsēju automašīnas un aptuveni 20 lidmašīnas un helikopteri.

Ugunsgrēkos ievainoti aptuveni 20 cilvēki, tostarp astoņi ugunsdzēsēji, paziņojusi Iekšlietu ministrija. Viens cilvēks guvis smagus apdegumus un ar helikopteru nogādāts Lisabonā. Trīs no cietušajiem ugunsdzēsējiem guvuši ievainojumus, kad viņu automašīna sadūrusies ar citu spēkratu.

Armija norīkojusi palīgā 20 karavīrus, kas attīrīs ceļus ugunsdzēsējiem. Iekšlietu ministrs šodien preses konferencē atklāja, ka aktīvs vairs ir tikai viens ugunsgrēks Vilā di Reiā. Tā dzēšanā iesaistīti 800 ugunsdzēsēji, tiek izmantotas 245 ugunsdzēsēju mašīnas un 13 lidmašīnas un helikopteri.

Ministrs sacīja, ka varasiestādes izmeklē, vai ugunsgrēki nav izraisīti tīšām.

Reģiona civilās aizsardzības priekšnieks informēja, ka ugunsgrēku Vilā di Reiā nav izdevies pakļaut kontrolei, jo liesmas plosās teritorijā, kurai grūti piekļūt. Viņš sacīja, ka šis ugunsgrēks savaldīts tikai par 60%, lai gan vējš ir pierimis.

Divi meža ugunsgrēki, kuru dzēšana sākās sestdien, ir pakļauti kontrolei.

2017. gadā ugunsgrēkos Portugālē dzīvību zaudēja vairāk nekā 100 cilvēku. Traģēdija šokēja visu valsti, un varasiestādes kopš tā laika ir īpaši piesardzīgas meža ugunsgrēku gadījumos.