Portugāles mežus posta ugunsgrēks; bojā gājuši vairāki desmiti cilvēku

1 komentārs
Portugāles mežus posta ugunsgrēks; bojā gājuši vairāki desmiti cilvēku
REUTERS/LETA

Sestdien, 17. jūnijā, Portugāles centrālajā daļā izcēlies mežu ugunsgrēks, kurā bojā gājušo skaits pieaudzis līdz 62 cilvēkiem. 

“Mēs redzam lielu traģēdiju. Pašlaik ir apstiprināti 24 nāves gadījumi, bet bojāgājušo skaits var pieaugt,” paziņoja premjerministrs Antoniu Košta Civilās aizsardzības štābā pie Lisabonas.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Žorže Gomešs iepriekš bija paziņojis par 19 bojāgājušajiem, kas lielākoties gāja bojā savos automobiļos, mēģinot aizbēgt no liesmām.

“Ir apstiprināti 19 nāves gadījumi, un visi bija civiliedzīvotāji. Trīs no viņiem nomira, saindējoties ar dūmiem, bet 16 sadega savos automobiļos, kad liesmas viņus iesprostoja uz ceļa no Figeiro dus Viņušas uz Kastaņeiru di Peru,” žurnālistiem paziņoja Gomešs.

Viņš informēja, ka ir ievainoti 14 civiliedzīvotāji, no kuriem 10 guvuši nopietnus ievainojumus, un seši ugunsdzēsēji. Divi cilvēki ir pazuduši bez vēsts.

Foto – Portugāles mežus posta uguns

Ugunsgrēks izcēlās pēcpusdienā Leirijas apriņķa Pidrogangrandi pašvaldībā. Apmēram 500 ugunsdzēsēju 160 mašīnās vēlāk tika nosūtīti dzēst šo ugunsgrēku.

Liesmas izplatījās “ļoti strauji” četros virzienos, sacīja Gomešs.

Ugunsgrēks ir skāris vairākus ciemus, bet vēl nebija zināms nodarīto postījumu apmērs. Portugālē sestdien bija ļoti karsts laiks, un gaisa temperatūra dažos reģionos pārsniedza 40 grādus pēc Celsija.

TOP komentāri

  • Irina Kleina
    0 0 0

    Irina Kleina

    Lai Dievs pasarg cik tas ir briesmigi, milo Dievin suti viniem stipras lietus gazes lai apturetu sis liesmas un beigtos sis postosais ugungreks apzelojies par viniem visiem!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl