Portugālē vairāk nekā 1000 ugunsdzēsēju turpina cīnīties ar plašo meža ugunsgrēku

Pievienot komentāru
Portugālē vairāk nekā 1000 ugunsdzēsēju turpina cīnīties ar plašo meža ugunsgrēku
AFP/SCANPIX

Portugāles ugunsdzēsēji pirmdien pauduši piesardzīgu optimismu par plašo meža ugunsgrēku pakļaušanu kontrolei Kaštelu Branku reģionā, taču brīdinājuši, ka vēja pieņemšanās spēkā var pavērst situāciju uz slikto pusi.

Ar ugunsgrēkiem Kaštelu Branku reģionā cīnās aptuveni 1200 ugunsdzēsēji un tiek izmantotas piecas specializētās lidmašīnas.

Ugunsgrēki, kas sākās sestdien, ir savaldīti par 90%, taču meteorologi prognozē, ka pēcpusdienā vējš pieņemsies spēkā. Tādēļ pastāv risks, ka liesmas turpinās izplatīties, norādīja civilās aizsardzības spēku preses pārstāvis.

“Šie ir sarežģīti apstākļi, kādos cīnīties ar ugunsgrēkiem. Mums būs sarežģīta diena. Vējš bijis liels dzinējspēks šiem ugunsgrēkiem,” sacīja amatpersona. Viņš piebilda, ka ugunsgrēki joprojām ir aktīvi apgabalos, kuriem grūti piekļūt.

Ugunsgrēkos cietuši aptuveni 30 cilvēki, tostarp astoņi ugunsdzēsēji. Vairums cietušo saelpojušies dūmus, bet viens cilvēks guvis smagus apdegumus.

Piesardzības nolūkos evakuēti vairāki ciemati. Vairākas mājas ir nodegušas, bet, cik tieši, amatpersonas vēl nevar pateikt.

Varasiestādes izmeklē, vai ugunsgrēki nav izraisīti tīšām.

“Ugunsgrēku cēloņi tiek izmeklēti (..), tur ir kaut kas savāds. Kā iespējams, ka pieci šādi lieli ugunsgrēki izcēlās apgabalos, kas atrodas tik tuvu,” svētdien norādīja Portugāles iekšlietu ministrs.

Policija paziņoja, ka Kaštelu Branku aizturēts 55 gadus vecs vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par viena mazāka ugunsgrēka izraisīšana, taču šis konkrētais ugunsgrēks izcēlās tālu no pārējiem.

Sausā un karstā laika dēļ brīdinājumi par iespējamajiem ugunsgrēkiem pirmdien ir spēkā septiņos Portugāles reģionos. Meteorologi prognozē, ka Kaštelu Branku gaisa temperatūra sasniegs 40 grādus pēc Celsija.

2017.gadā ugunsgrēkos Portugālē dzīvību zaudēja vairāk nekā 100 cilvēki. Traģēdija šokēja visu valsti, un varasiestādes kopš tā laika ir īpaši piesardzīgas meža ugunsgrēku gadījumos.