Porošenko: Ukrainas robežu šodien šķērsojuši 2000 Krievijas karavīru

0 Komentāru
Porošenko: Ukrainas robežu šodien šķērsojuši 2000 Krievijas karavīru
FOTO: SCANPIX

Ukrainas robežu šodien šķērsojuši vairāk nekā 2000 Krievijas karavīru, kā arī 200 tanku un bruņutransportieru, trešdien paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

“Situācija pasliktinās. Mēs tagad esam saņēmuši informāciju, ka vairāk nekā 2000 Krievijas karavīru šķērso mūsu robežu un vairāk nekā 200 tanku un bruņutransportieru. Tas rada ļoti lielu tālākās eskalācijas risku,” telekanālam Bloomberg Europe TV sacīja prezidents.

Pēc viņa teiktā, šobrīd Ukrainas teritorijā atrodas aptuveni 8000 Krievijas karavīru.

Tomēr situācija patlaban nav tik sarežģīta kā pērn augustā, atzina valsts galva. Cita starpā vairākos frontes iecirkņos Ukrainas armija spēj apturēt Krievijas uzbrukuma operāciju.

“Bet, ņemot vērā papildspēkus, kas ienāk manā valstī, situācija dažu dienu laikā var pasliktināties,” sacīja Porošenko.

Viņš vēlreiz uzsvēra, ka ir nepieciešams pārtraukt uguni un izpildīt Minskas pamiera vienošanos, ko Ukraina konsekventi turpina ievērot.

“Ukrainai tieši tagad visvairāk ir vajadzīgas visas pasaules koordinētas darbības, lai apturētu agresiju un konflikta eskalāciju,” uzsvēra prezidents.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.
0 Komentāru