Komentāri
Porošenko: Vienošanos ar Putinu gāzes jautājumā nav izdevies panākt
FOTO: LETA

Ukrainas prezidents Petro Porošenko piektdien paziņoja, ka sarunās ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu nav izdevies panākt praktisku risinājumu gāzes piegādes jautājumā.

“Taču mēs ceram, ka līdz 21.oktobrim, kad Briselē tiksies Ukrainas, Krievijas un Eiropas Komisijas delegācijas, mums izdosies atrast risinājumu,” piebilda Porošenko.

Krievija jūnijā pārtrauca gāzes piegādes Ukrainai, šādu lēmumu skaidrojot ar Kijevas parādu 5,3 miljardu dolāru apmērā.

Turklāt Krievija gāzes piegādēm Ukrainai noteikusi priekšapmaksu.

Eiropas Savienība (ES) mēģina panākt risinājumu šai problēmai, bažījoties par iespējamo gāzes piegāžu apturēšanu arī Eiropai.

Tikmēr Putins pēc tikšanās ar Porošenko nāca klajā ar aicinājumu ES palīdzēt Ukrainai atmaksāt savu parādu par gāzi.

“Mēs uzskatām, ka mūsu Eiropas partneri, Eiropas Komisija, arī var sniegt Ukrainai roku, lai atrisinātu šo problēmu,” žurnālistiem sacīja Putins.

Viņš piebilda, ka ar Porošenko esot panākta vienošanās par “nosacījumiem”, uz kādiem šoziem var tikt atsākta gāzes piegāde Ukrainai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl