Porošenko noslēdzis pamieru ar Putinu; Kremlis to noliedz

0 Komentāru
Porošenko noslēdzis pamieru ar Putinu; Kremlis to noliedz
Foto: ITAR-TASS

Ukrainas prezidents Petro Porošenko telefonsarunā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu esot pārrunājis pamiera iespējamību Austrumukrainā, liecina informācija Ukrainas prezidenta oficiālajā interneta vietnē. Tikmēr Kremlis to noliedz.

”Sarunu rezultātā panākta vienošanās par pastāvīgu pamieru Donbasa reģionā,” teikts prezidenta P. Porošenko mājaslapā.

Tāpat P. Porošenko norādījis, ka telefonsarunā panākta ”savstarpēja izpratne par pasākumiem, kas veicina mieru”.

Tikmēr Kremļa runasvīrs paziņojis, ka V. Putins nav piekritis pārtraukt uguni, jo Krievija konfliktā nemaz neesot iesaistījusies. Tajā pašā laikā Maskava ziņo, ka V. Putina un P. Porošenko domas par to, kā mazināt krīzi Ukrainā, esot “ievērojami sakritušas”.

Iepriekš Krievijas prezidents ”Pirmā kanāla” pārraidē ”Воскресное время” nāca klajā ar informāciju, ka esot aicinājis Ukrainas valdību sākt pārrunas par valsts dienvidaustrumu daļas valstiskumu. Tāpat raidījumā V. Putins esot apgalvojis, ka viņam ir panākta vienošanās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko. Turklāt, pēc Krievijas prezidenta vārdiem, konflikts tiks atrisināts mierīgā ceļā.

Foto: ITAR TASS/SCANPIX

Foto: ITAR TASS/SCANPIX

Krievijas prezidents Vladimirs Putins iepriekš izteicās:

Man šķiet, ka tā mums visiem ir bijusi laba mācībstunda. Lai šo traģēdiju pabeigtu pēc iespējas ātrāk, turklāt mierīgā un pārrunu ceļā, esam vienojušies ar Petro Aleksejeviču [Ukrainas prezidentu Petro Porošenko – red.]. Lai neviens un nekad vairs neatkārtotu tamlīdzīgu kļūdu, kāda tagad tika pieļauta Ukrainā, kad tika ar ieročiem pārņemta vara. Tas galu galā ir iemesls tam, kas tagad notiek.

Krievijas Ārlietu ministrija izplatījusi oficiālu paziņojumu, kurā tā kategoriski noliedz Krievijas iesaisti Ukrainas konfliktā un apsūdz konflikta eskalācijā rietumus.

0 Komentāru