Porošenko paraksta rīkojumu par karastāvokļa noteikšanu Ukrainā

0 Komentāru
Porošenko paraksta rīkojumu par karastāvokļa noteikšanu Ukrainā
REUTERS/ SCANPIX

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirmdien parakstījis rīkojumu par karastāvokļa noteikšanu valstī.

Karastāvoklis ir spēkā no pirmdienas līdz nākamā gada 25. janvārim.

Vēlāk pirmdien paredzēta parlamenta sēde Porošenko rīkojuma apstiprināšanai.

Porošenko rīkojumu par karastāvokļa ieviešanu parakstīja pēc Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes ieteikuma.

Jau vēstīts, ka svētdien Ukraina apsūdzēja Krieviju, ka tās robežapsardzes kuģis taranējis Ukrainas Jūras spēku velkoni, kurš līdz ar diviem bruņu kuteriem no Odesas ostas Melnajā jūrā bija devies uz Mariupoles ostu Azovas jūrā cauri Kerčas šaurumam, kas atdala Krieviju no tās anektētās Krimas pussalas. Krievijas robežsardzes kuģis arī atklājis uguni, ievainojot sešus Ukrainas jūrniekus, un Krievijas specvienība sagrābusi Ukrainas kuģus, paziņojušas Ukrainas varasiestādes.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko svētdienas, 25. novembra, vakarā sasauca Nacionālās drošības un aizsardzības padomes militārā kabineta sēdi saistībā ar uzbrukumu Ukrainas kuģiem Kerčas šaurumā.

Krievija svētdien uzbruka Ukrainas karakuģiem, kad tie jau bija atceļā uz Odesu pēc tam, kad bija saņēmuši informāciju, ka Kerčas šaurums ir slēgts, naktī uz pirmdienu notikušajā Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sēdē paziņojis Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieks ģenerālis Viktors Muženko.

“Saspīlējums Kerčas šaurumā ir bīstami pieaudzis, ir pārkāptas visas starptautiskās tiesības un Krievijas tālākā rīcība nav prognozējama,” tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Gints Jegermanis. 

Reaģējot uz konfliktu Kerčas šaurumā, vairāki simti ukraiņu aizvadītajā naktī pulcējušies pie Krievijas vēstniecības Ukrainā, pieprasot nekavējoties pārtraukt kārtējo agresiju. Ukrainas iedzīvotāji pauž bažas, ka konflikts var novest pie kārtējās karadarbības.
0 Komentāru