Porošenko: Panākta vienošanās ar Krieviju par gāzes cenu

0 Komentāru
Porošenko: Panākta vienošanās ar Krieviju par gāzes cenu
()

Ukrainas prezidents Petro Porošenko sestdien apstiprināja, ka ir panākta vienošanās ar Krieviju par provizoriskajām gāzes cenām ziemas mēnešos.

Prezidents norādīja, ka vienošanās panākta piektdien sarunās Milānā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Ukrainas līderis arī pauda cerību, ka ar to strīds par gāzi abu valstu starpā būs izbeigts.

“Balstoties šajās konsultācijās runātajā, es varu teikt, ka Ukrainai būs gāze, būs apkure,” sacīja prezidents.

Progress ceļā uz gāzes strīda atrisinājumu raisa cerības, ka ar Eiropas Savienības atbalstu izdosies panākt noregulējumu konfliktam Ukrainas austrumos, kur Ukrainas armija pusgadu cīnās ar Krievijas diversantiem un algotņiem, vietējo kolaborantu bandām, kā arī Krievijas armijas regulārajām vienībām.

Krievijas uzņēmums “Gazprom” jūnijā pārtrauca Ukrainai piegādāt gāzi, pēc tam kad Kijeva bija apstrīdējusi Maskavas veikto cenas celšanu.
Porošenko sestdien sacīja, ka abas puses vienojušās par cenu un ka Krievija akceptējusi Ukrainas pozīciju.
Panākta vienošanās par cenu 385 dolāri (300 eiro) par 1000 kubikmetriem gāzes, sacīja Porošenko. Pašreizējā cena ir 485 dolāri.
Vienošanās varētu tikt noslēgta līdz otrdien Briselē paredzētajām sarunām, sacīja prezidents.

Arī Putins norādījis, ka sarunās jautājumā par gāzes piegādēm panākts “progress” un ir rasta “vienprātība attiecībā uz nosacījumiem gāzes piegādēm, vismaz ziemas periodā”.

0 Komentāru