Porošenko: Pamiera laikā Ukraina atjaunojusi kaujas spējas

0 Komentāru
Porošenko: Pamiera laikā Ukraina atjaunojusi kaujas spējas
FOTO: SCANPIX

Pamiera laikā ir atjaunotas Ukrainas bruņoto spēku kaujas spējas, pirmdien paziņoja prezidents Petro Porošenko. “Kā mēs izmantojām pamiera laiku? Kamēr nenotiek aktīvas kaujas, mēs pilnībā esam atjaunojuši kaujas spējas daļai vienību. Atbilstoši situācijai 5.septembrī, mums no kaujas komplekta tehnikas bija palikuši 20%, šodien ir 100%, ir ar ko sevi aizsargāt,” žurnālistiem sacīja prezidents.

“Šodien Ukrainas karavīriem [pretterorisma operācijas zonā] ir pavēle – gadījumā, ja tiek veikta apšaude, viņiem ir iespēja atbildēt ar pretuguni,” norādīja Porošenko.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES , ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāru