Porošenko pamet Davosas forumu pēc ziņām, ka Ukrainas robežu šķērsojuši iespaidīgi Krievijas spēki

0 Komentāru
Porošenko pamet Davosas forumu pēc ziņām, ka Ukrainas robežu šķērsojuši iespaidīgi Krievijas spēki
FOTO: SCANPIX

Ukrainā pastiprinājušās cīņas starp valdības spēkiem un Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem. Ukrainas prezidentam nācies steigā pamest Pasaules ekonomikas forumu pēc ziņām, ka Ukrainas robežu šķērsojuši iespaidīgi Krievijas spēki. Krievija gan vardarbības eskalācijā vaino Ukrainu, norādot ka arī no savas puses cenšas panākt konflikta atrisinājumu.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko šodien priekšlaicīgi pārtrauca savu vizīti Pasaules Ekonomikas forumā Davosā, Šveicē, lai risinātu situāciju Ukrainā. Ukrainas prezidents pavēstīja, ka no armijas komandieriem saņēmis ziņas par to, ka promaskavisko spēku pozīcijas tiekot nostiprinātas ar jaunām tanku vienībām un Ukrainas armijas vienībām uzbrūk Krievijas bruņoto spēku regulārās daļas.

Ukrainas robežu šodien šķērsojuši vairāk nekā 2000 Krievijas karavīru, kā arī 200 tanku un bruņutransportieru. Porošenko pauda sašutumu, ka Krievija nepilda pērn Minskā panākto pamiera vienošanos un norādīja, ka pastāv karadarbības eskalācijas risks.

”Mēs, Ukraina, no savas puses darām visu, lai atgrieztos pie situācijas, par kuru tika panākta vienošanās Minskas memorandā. Un tas ir ļoti vienkārši. Tas ir pamiers, tā ir robežu slēgšana, visu ārvalstu spēku izvākšana no manas valsts, visas smagās artilērijas atvilkšana no frontes līnijas un politiskā procesa sākšana. Jo tālāk mēs esam no mana miera plāna, jo rodas lielāki draudi ļoti bīstamai situācijas eskalācijai,” norāda Ukrainas prezidents.

Tikmēr Krievijas ārlietu ministrs šodien paziņojis, ka tieši Ukrainai nekavējoties jāpārtrauc uguns un no frontes līnijas jāatvelk smagais bruņojums. Tiekoties ar Ukrainas, Francijas un Vācijas ārlietu ministriem viņš norādīja, ka Krievijai jau ir vienošanās ar nemierniekiem par smagās artilērijas atvilkšanu. Lavrovs arī pavēstīja, ka Krievija nevēlas jaunu Auksto karu un Rietumvalstīm neizdosies panākt Krievijas izolāciju.

”Mēs nevēlamies un mēs nepieļausim jaunu Auksto karu. Mūsu Rietumu partneriem būtu jāsaprot, ka drošība mūsdienu pasaulē nav iespējama ar vienpusēju rīcību un vienpusēju spiedienu no partneriem mūsu kopīgajā darbā. Mūsu kopīgais darbs no tā nopietni cieš,” norāda Lavrovs.

Tikmēr Ukrainas austrumos situācija turpina pasliktināties. Aizvadītajā naktī sprādziens izpostījis dzelzceļa tiltu Zaporožjes reģionā, paralizējot dzelzceļa satiksmi starp Ukrainas rietumdaļu un Mariupoli, kuru vairakkārt mēģinājuši ieņemt Krievijas atbalstītie separātisti.

Tikmēr kaujās Doņeckā šodien krustugunīs nokļuvuši un bojā gājuši vismaz pieci civiliedzīvotāji bet 29 guvuši ievainojumus. Pasaules Veselības organiozācija lēš, ka konfliktā Ukrainas austrumos bojā gājuši vairāk nekā 4800 cilvēku.

0 Komentāru