Komentāri
Porošenko nemierīgajiem rajoniem austrumos piedāvā ierobežotu pašpārvaldi
FOTO: SCANPIX

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirmdien, balstoties ar Krieviju noslēgtajā pamiera plānā, atsevišķiem valsts austrumu apgabaliem piedāvāja uz trim gadiem ierobežotas pašpārvaldes tiesības.

Porošenko vadošajiem parlamenta deputātiem sacījis, ka šādu tiesību piešķiršana būtu daļa no plašākas vienošanās ar prokremliskajiem kaujiniekiem, teikts publikācijā prezidenta mājaslapā.

Porošenko grasās otrdien oficiāli iesniegt šos priekšlikumus parlamentā.

Likumprojektā paredzēts, ka Luhanskas un Doņeckas apgabalos krievu valodu varēs lietot valsts institūcijās, bet 9.novembrī tur notiks vietējo varasiestāžu vēlēšanas, vēsta mediji.

Likumprojektā arī paredzēts “stiprināt labas kaimiņattiecības” vietējo varasiestāžu un Krievijas struktūru starpā.

Porošenko atbilstoši miera līgumam, kas 5.septembrī tika panākts ar Krieviju un tās atbalstītajiem kaujiniekiem, iepriekš solījis plašākas autonomijas tiesības atsevišķiem Donbasa rajoniem.

Viņš pirmdien mudināja parlamenta frakciju līderus atbalstīt bez kavēšanās viņa pūliņus, lai panāktu atrisinājumu Austrumukrainas konfliktam.

Porošenko sacīja, ka viņa ierosinājumi garantē “mūsu valsts suverenitāti, teritoriālo integritāti un neatkarību”.

Trīs ierobežotas pašpārvaldes gadi ļaus Porošenko valdībai iespēju veikt “dziļu decentralizāciju, kas būs atbilstošu konstitūcijas izmaiņu temats”, teikts paziņojumā viņa mājaslapā.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējie teroristi aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsa pretterorisma operāciju.

Augusta beigās Ukrainas kontinentālajā daļā iebruka Krievijas armijas regulārās vienības un izvērsa uzbrukumu pret Ukrainas armiju.

Vēl februārī Krievija okupēja Krimu, bet martā to anektēja.

5.septembrī Minskā sarunās, kurās piedalījās Ukrainas, Krievijas, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO), kā arī prokremlisko kaujinieku delegāti, tika parakstīta pamiera vienošanās, kas paredz ugunspārtraukšanu un apmaiņu ar gūstekņiem.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl