Porošenko lūdz NATO palīdzību Azovas krīzes jautājumā

0 Komentāru
Porošenko lūdz NATO palīdzību Azovas krīzes jautājumā
ITAR-TASS/SCANPIX

Ukrainas prezidents Petro Porošenko lūdzis NATO palīdzību tās konfliktā ar Krieviju. Intervijā ietekmīgajam Vācijas laikrakstam “Bild” Porošenko mudinājis alianses valstis nosūtīt karakuģus uz Azovas jūru.

Porošenko ir pārliecināts, ka Krievija grib okupēt visu Ukrainu. Rietumu lielvalstis tikmēr turpina uzstāta, ka konfliktējošās puses ir divas un jānomierinās esot abiem.

Trīs Ukrainas karakuģu sagrābšana Kerčas šaurumā un ukraiņu jūrnieku apcietināšana joprojām ir viens no galvenajiem tematiem pasaules ziņu virsrakstos. Konflikts starp Krieviju un Ukrainu atkal draud izvērsties militārās sadursmēs. Ukrainas prezidents ir pārliecināts, ka viņa valstij draud pilna apmēra karš ar Krieviju, ka Putins grib okupēt visu Ukrainu, tāpēc viņš aicinājis NATO valstis, tai skaitā Vāciju, nosūtīt karakuģus uz Azovas jūru, lai atbalstītu Ukrainu.

Petro Porošenko
Ukrainas prezidents

Mēs Krievijai nedosim iespēju iebrukt Ukrainā, tāpēc šobrīd mēs darām visu iespējamo, lai nodrošinātu papildu finansējumu bruņotajiem spēkiem.

Putins uzbrukumu Ukrainas kuģiem gan nodēvējis par “nelielu incidentu” – provokāciju Ukrainas prezidenta vēlēšanu priekšvakarā, bet Krievijas spēku rīcību vērtē kā pareizu.

Par notikumiem Kerčas šaurumā Putinam gan nāksies skaidroties ar rietumvalstu līderiem piektdien un sestdien gaidāmajā G20 sanāksmē. Incidenta dēļ ASV prezidents Donalds Tramps draudēja atcelt sanāksmes laikā plānoto tikšanos. Skarba pret Kremli ir arī Vācijas līdere Angela Merkele, kas pieprasa Krievijai atbrīvot Ukrainas kuģus un jūrniekus, kā arī nodrošināt brīvu pieeju Azovas jūrai.

“Mums ir jādara viss iespējamais, lai novērstu Mariupoles izolāciju, kas novestu pie tā, ka arī citas Ukrainas daļas nav sasniedzamas. G20 valstu samitā par šo jautājumu es runāšu ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Vienlaikus, par spīti šai situācijai, mēs lūdzam Ukrainu būt gudrai, jo šo situāciju mēs varam atrisināt tikai sarunās. Šiem konfliktiem militāra risinājuma nav,” uzskata Merkele.

Plānots, ka nākamnedēl par Krievijas un Ukrainas konflikta eskalāciju Azovas jūrā spriedīs NATO valstu ārlietu ministri.

0 Komentāru