Porošenko: Krievijai būtu jāizdara vienkārša lieta – jāpamet Ukraina, nevis jādemonstrē ieroči

1 komentārs

Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien ieradās Ukrainā. Valsts galvaspilsētā Kijevā viņa tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko.

Vācijas atbalsts Ukrainai tās strīdos ar Krieviju, īpaši – par Austrumukrainu, nav mazsvarīgs. Arī šodien, Vācijas kanclerei Angelai Merkelei viesojoties Kijevā, šis bija viens no galvenajiem apspriežamajiem jautājumiem.

Pirms mēneša Ukrainas parlaments nolēma pagarināt īpašo tiesisko regulējumu Donbasa reģionam. To, kā zināms, kontrolē Krievijas atbalstītie kaujinieki. Vācija šo pagarinājumu uzskata par pierādījumu, ka Kijeva, atšķirībā no Maskavas, ievēro Minskas miera procesa vienošanās. To darīt Vācija ir aicinājusi arī pārējās šajā karā iesaistītos.

Angela Merkele: Ja būs progress, mēs varam sākt runāt par sankciju samazināšanu. Tikko preses konferencē runājām, ka Minskas līgums netiek līdz galam ievērots. Uz priekšu mēs virzāmies, bet diemžēl pārāk maziem soļiem. No pašreizējā viedokļa Vācija atbalsta sankciju turpināšanu decembrī.

Petro Porošenko: Tā vietā, lai demonstrētu savus ieročus, Krievijai būtu jāizdara vienkārša lieta – jāpamet Ukraina, jāatsauc savi bruņotie spēki un jāatjauno Ukrainas teritoriālā vienotība. Tad būs miers un nebūs vajadzīgas sankcijas.

Tāpat tikšanās laikā Porošenko komentēja Krievijas nesen izveidoto melno sarakstu, kurā iekļauti daudzi Ukrainas pilsoņi. Viņš sacīja, ka šāda sarasta esamība, viņaprāt, ir nevis pārsteigums, bet gan pagodinājums.

1 komentārs