Porošenko: Konfliktā Donbasā dzīvību zaudējuši 6500 cilvēku

Komentāri
Porošenko: Konfliktā Donbasā dzīvību zaudējuši 6500 cilvēku
FOTO: SCANPIX

Konflikta gaitā Donbasā dzīvību zaudējuši 6500 karavīru un mierīgo iedzīvotāju, ceturtdien intervijā Francijas telekanālam iTele atzina Ukrainas prezidents Petro Porošenko. “Šodien frontē Ukrainā iet bojā cilvēki. Mēs kopumā esam zaudējuši sešarpus tūkstošus. Karavīru un mierīgo iedzīvotāju. Tas ir dzīvības zaudējums, kas paralizē jebkuru valsti,” sacīja Porošenko.

Ukraina ir kļuvusi vienota, un tā ir tik gatava aizstāvēties kā vēl nekad savā vēsturē, akcentē prezidents.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jevhens Perebijnis otrdien paziņoja, ka Krievija nav izpildījusi ne vienu Minskas vienošanās punktu.

Krievija palielina savu militāro klātbūtni Ukrainā un spēku izvešanas vietā turpina iesūtīt jaunas Krievijas armijas vienības un ieročus, norādīja amatpersona.

Luhanskā un tās apkaimē šobrīd ir sakoncentrēti teju 10 000 vietējo kaujinieku, Krievijas karavīru un algotņu, pirmdien paziņoja organizācijas “Informatīvā pretošanās” koordinators un Ukrainas parlamenta Tautas frontes frakcijas deputāts Dmitro Timčuks.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Lasi vēl