Komentāri
Porošenko cer, ka rīt izdosies parakstīt vienošanos par miera plāna īstenošanu
FOTO: SCANPIX

Ukrainas prezidents Petro Porošenko cer, ka piektdien, 5.septembrī,  Minskā izdosies parakstīt vienošanos par miera plāna īstenošanu Ukrainas austrumos.

Piektdien, 5.septembrī, Minskā notiks trīspusējās kontakta grupas sēde, kurā plānots panākt vienošanos, kas paredz īstenot miera plānu Ukrainas austrumos. “Es informēju mūsu partnerus par tām sarunām, kas notika ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, un par tiem plāniem, kurus īstenot vajadzētu rīt”, medijiem atzinis Petro Porošenko.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat Ukrainas prezidents atzinis, ka galvenais plāna mērķis ir uguns pārtraukšana.

Telefona sarunā ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli Porošenko paudis cerību, ka ierosinātais uguns pārtraukšanas režīms Ukrainas austrumos būs pieņemams visām pusēm.

Jau vēstīts, ka trešdienas rītā pēc Putina un Porošenko telefonsarunas Ukrainas prezidenta preses dienests izplatīja paziņojumu, kura teikts, ka “sarunas rezultātā panākta vienošanās par pamiera režīmu Donbasā. Puses panāca abpusēju sapratni par pasākumiem, kas veicinās miera iestāšanos”.

Skaties.lv jau ziņoja, ka trešdien, 3.septembrī, dažas minūtes pēc tam, kad Ukrainas prezidenta birojs negaidīti paziņoja, ka Krievijas un Ukrainas prezidenti ir panākuši vienošanos par uguns pārtraukšanu Ukrainā – Porošenko administrācija sacīto laboja, skaidrojot, ka prezidenti vien panāca abpusēju sapratni par pasākumiem, kas veicinās miera iestāšanos.

Kā pirmie sākotnēji izteikto paziņojumu par pamiera panākšanu steidzās atsaukt Krievija. Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka prezidenti nevienojās par pamieru, jo Krievija principā nevar par to vienoties, jo nav konflikta dalībniece. Pēc tam arī savu paziņojumu precizēja arī Ukraina.

Neskatoties uz neskaidrību – daudzie paziņojumi medijiem norāda uz progresu Ukrainas krīzes deeskalācijā un centieniem vienoties par pamiera nosacījumiem.

Ziņu aģentūras vēsta, ka vienošanās par pamieru varētu tikt panākta piektdien. Tieši līdz piektdienai Eiropas Savienība ir solījusies Krievijai noteikt jaunās sankcijas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl