Komentāri
Porošenko aizsardzības ministra amatam izvirza Nacionālās gvardes komandieri
FOTO: SCANPIX

Ukrainas prezidents Petro Porošenko šodien aizsardzības ministra amatam izvirzījis līdzšinējo Nacionālās gvardes komandieri Stepanu Poltoraku.

Porošenko vakar pieņēma aizsardzības ministra Valērija Heleteja atkāpšanos no amata. Līdzšinējais ministrs tika atklāti kritizēts par Ukrainas armijas neveiksmēm augusta kaujās, kurās dzīvību zaudēja vairāk nekā 100 Ukrainas karavīru.

Vienlaikus Ukrainas valdība šodien apstiprināja, ka Krievija atvelk savu karaspēku no pierobežas apgabaliem. Šāds Krievijas solis tiek sperts pirms šonedēļ Milānā gaidāmās Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Ukrainas prezidenta tikšanās.

Porošenko paziņojis: ”Es zinu, šīs sarunas nebūs vieglas. Bet es esmu tām gatavs. Mērķis ir Ukrainas drošība un neatkarība, tās teritoriālā integritāte un miera atjaunošana. Un mēs pamāksim totālu pamieru, pilnīgu Krievijas spēku un bruņojuma izvešanu, mēs atgūsim kontroli pār robežu. Un pēc tam pavērsies ceļš politiskam risinājumam.

Kopš septembra sākuma Ukrainas armijas un prokrievisko separātistu starpā valda trausls pamiers. Tiesa gan, teju ik dienu pienāk ziņas par tā pārkāpumiem.

Lasi vēl