Porošenko aicina Kanādu atjaunot militārās mācības Ukrainas karavīriem

Pievienot komentāru
Porošenko aicina Kanādu atjaunot militārās mācības Ukrainas karavīriem
REUTERS/SCANPIX

Ukrainas prezidents Petro Porošenko atkārtoti izteicis lūgumu starptautiskajai sabiedrībai vairāk iesaistīties Ukrainas aizsardzības nodrošināšanā. Izņemot lūgumu Azovas jūrā izvietot NATO karakuģus, Ukraina izteikusi lūgumu Kanādai atjaunot militārās mācības Ukrainas karavīriem.

Kopš karadarbības sākuma Ukrainas austrumos Kanādas bruņotie spēki līdz šim jau mācījuši 8000 Ukrainas karavīru, reaģējot uz situācijas saasināšanos, Ukrainas prezidents izteicis lūgumu Kanādai mācīt vēl 2000 armijnieku.

Porošenko paziņojis, ka tas nepieciešams, lai stiprinātu valsts aizsardzību un nodrošinātos pret iespējama Krievijas iebrukuma draudiem.

Atgādinām, ka Ukrainas izlūkdienesti secinājuši, ka kopš situācijas eskalācijas Kerčas šaurumā Krievija trīskāršojusi militāro klātbūtni pie robežas ar Ukrainu. Tikmēr Krievija šādus apgalvojumus noraida, piebilstot, ka Ukrainas puse izprovocējusi situāciju, un norāda, ka Porošenko šādā veidā cenšas nostiprināt savas pozīcijas martā gaidāmajās Ukrainas prezidenta vēlēšanās.

Lasi vēl