Populisms un aktivitātes sociālajos tīklos – Briselē diskutē par nākamgad paredzētajām Eiroparlamenta vēlēšanām

0 Komentāru

Briselē jau sākušās diskusijas par nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Sociālo tīklu uzvaras gājiens iet roku rokā ar pieaugošo populismu visā Eiropā, un tas Briseli dara bažīgu.

Zviedrijā šoruden notikušās vēlēšanas bija pārsteigums gan pašiem vēlētājiem, gan politiķiem – tās tiek dēvētas par pirmajām sociālo tīklu vēlēšanām, kad politiķi galvenokārt tendēja savus resursus vēlētāju uzrunāšanai tieši šajā – digitālajā – veidā. Tiesa gan, ievēlētie politiķi aizvien nav spējuši normāli sastrādāties, izveidot Ministru kabinetu.

Priekšvēlēšanu kampaņās nebija skaļu skandālu, nomelnošanas. Drīzāk cīņa par balsīm ar pārdošanas metodēm – labu izskatu, patīkamu, uzticamu iespaidu.

Sieviešu auditorija pamazām pamet “Facebook”, jo tur arvien biežāk parādās negatīvas ziņas, smagas diskusijas. “Instagram” ir krietni personiskāks, maigāks. Divi partiju līderi – Annija Lofa no Zaļās partijas un Eba Buša Tora no Kristīgajiem demokrātiem – bija izveidojušas ārkārtīgi labu kampaņu tieši “Instagram”.

Maijā notiks Eiroparlamenta vēlēšanas, ko ar bažām gaida proeiropeiskās partijas. Eiropu pāršalcis populisma vilnis, un arī Krievija iegulda milzu resursus “troļļu fermās”, kas izplata dažādus mītus. Tieši Eiropas Savienības dēmonizēšana ir labs ierocis, lai grautu uzticību Eiropas vērtībām. Daži mīti jau dziļi iesakņojušies cilvēku prātos.

Politikas vērotāji paredz jaunas vēsmas arī EP vēlēšanās, kur augošais populisma atbalsta vilnis varētu radīt daudzus pārsteigumus.

0 Komentāru