Poļu zemnieki protestos Varšavā pieprasa valdībai kompensācijas

Pievienot komentāru
Poļu zemnieki protestos Varšavā pieprasa valdībai kompensācijas
FOTO: SCANPIX

Pie Polijas valdības nama Varšavā ceturtdien sapulcējušies vairāk nekā tūkstotis zemnieku, pieprasot kompensācijas par Krievijas embargo radītajiem zaudējumiem. Lauksaimnieki protestēja arī pret Eiropas Savienības (ES) piemērotajām soda naudām par piena produktu ražošanas kvotu pārsniegšanu un mežacūku nodarītajiem postījumiem sējumiem.

Plīvojot Polijas karogiem un plakātiem, kuros kritizēta premjerministres Evas Kopačas valdība, zemnieki valdības nama priekšā novietoja melnu zārku ar uzrakstu Lauksaimniecība, notikuma vietā novēroja ziņu aģentūras AFP žurnālists.

Pagājušajā nedēļā simtiem zemnieku traktoros devās uz Varšavu, nobloķējot vairākus ceļus, kas ved uz galvaspilsētu.

Zemnieku protesti satricinājuši galvaspilsētu neilgi pirms jāsākas priekšvēlēšanu kampaņai pirms 10.maijā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, kam vēlāk šogad sekos parlamenta vēlēšanas.

Polijas lauksaimniecības ministrs Mareks Savickis ceturtdien paziņoja, ka vairums zemnieku prasību jau ir izpildītas vai arī pie tām pašreiz tiek strādāts.

Polija ir lūgusi Eiropas Komisijai (EK) vairāk nekā 26 miljonus eiro, lai varētu izmaksāt kompensācijas lauksaimniekiem, kurus skāris Krievijas noteiktais embargo ES produktiem.

Krievijas noteica embargo pagājušā gada aprīlī, atspēlējoties par sankcijām, ko ES ieviesa pret Krieviju par tās agresiju pret Ukrainu.

Polijā embargo skāris cūkgaļas, ābolu un piena produktu ražotājus.