Komentāri

Polijas Nacionālais piemiņas institūts nācis klajā ar pārsteidzošām ziņām, paziņojot, ka kustības Solidaritāte līderis, poļu neatkarības kaldinātājs Lehs Valensa bijis komunistu laika specdienestu informators.

Aizdomas par Valensas sadarbību ar komunistu slepenajiem dienestiem parādījās pēc tam, kad Polijas prokuratūra konfiscēja dokumentus, kurus nelikumīgi glabāja komunistu laika iekšlietu ministra atraitne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa mēģināja tos institūtam pārdot. Dokumentos esot atrasta sadarbības vienošanās, ko parakstījis Lehs Valensa, ar segvārdu Boleks.

Starp šiem dokumentiem bija arī ar roku rakstīti apliecinājumi, ka cilvēks ar segvārdu Boleks ir saņēmis samaksu no specdienestiem. Dokumenti attiecas uz laiku no 1970. līdz 1976. gadam. Kopumā tās ir 279 lapaspuses, oriģinālajos vākos.

Nobela Miera prēmijas laureāts un kustības Solidaritāte dibinātājs Valensa vairākkārt ir noliedzis jebkādas aizdomas par sadarbību ar režīma slepenajiem dienestiem.

2000. gadā tiesa gan attaisnoja viņu apsūdzībās par sadarbību ar čekistiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl