Komentāri
Politologs Sprūds salīdzina Trampu ar “supercilvēku”, kāds būtu aktuāls 19. gadsimtā

Šīs ASV prezidenta vēlēšanas ieies vēsturē – gan tāpēc, ka abi amata kandidāti ir, iespējams, nepopulārākie, kādi jebkad bijuši izvirzīti, gan arī Donalda Trampa fenomena dēļ. Tā atzinis politologs Andris Sprūds.

Ja Hilarija Klintone sevi pozicionējusi kā prognozējamu politikas smagsvaru un ievēlēšanas gadījumā viņa kļūtu par pirmo sievieti ASV prezidenta amatā, viņai nāktos smagi strādāt, lai pierādītu, ka viņa tiešām pārstāv visu amerikāņu tautu.

Savukārt Donalds Tramps pierādījis, ka līdz kandidēšanai uz pasaules ietekmīgākās valsts vadītāja krēslu var tikt ar naudas un sociālo mediju palīdzību.

Andris Sprūds, politologs:

Donalds Tramps ir tāds 19. gadsimta Nīčes supercilvēka gaidu atspoguļojums. Tas, ka cilvēkiem ir vēlme pēc rīcībspējīgiem politiķiem, pēc politiķiem, kas var pasniegt to, ko nevar saņemt, bet, kas rada tomēr to ilūziju un kas var imitēt to, ka kaut kas tāds var tikt arī pasniegts. Es domāju to, ko mēs varam sagaidīt, ir turpinājums tam, ko mēs jau esam redzējuši – Obama, Klintons, kā nekā viņa bija arī valsts sekretāre, līdz ar to šeit absolūti būs turpinājums tam, ko darīja Obama ar saviem akcentiņiem, varbūt ar tādiem pozitīviem akcentiņiem, ka Klintone varbūt ir, nevarētu teikt, ka pēdējais mohikānis, bet pēdējā eiroatlantiste Amerikas establišmentā un elitē.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl