Politologs: Krievija mobilizētos spēkus varētu likt lietā iebrukumam Ukrainā

0 Komentāru
Politologs: Krievija mobilizētos spēkus varētu likt lietā iebrukumam Ukrainā
IEVA LŪKA, LETA

”Krievija kā nekad kopš PSRS pastāvēšanas laikiem ir iesaukusi rezervistus. Tos varētu izmantot teritorijas kontrolēšanai, kuru okupēs Krievijas karaspēks, ja Krievija izšķirsies par militāru uzbrukumu Ukrainai,” TV24 raidījumā atklāja vēstures doktors un politologs Ojārs Skudra.

ASV izlūkdienesti ir publicējuši satelītu fotouzņēmumus, kuros redzams Krievijas militāro spēku koncentrēšanās gar Ukrainas austrumu robežu, tai skaitā pie Donbasa separātistu kontrolētajām teritorijām. Kā norāda politologs Ojārs Skudra, ASV uzskata, ka mobilizētos spēkus varētu likt lietā iebrukumam 2022. gada sākumā – janvārī, februārī.

Lasi vēl – ASV izlūkdienesti brīdina par iespējamu Krievijas iebrukumu Ukrainā

Pēc politologa domām situāciju pie Krievijas – Ukrainas robežas var veicināt arī ASV kongresmeņu izstrādāto rezolūciju, kurā ASV varētu neatzīt Krievijas prezidenta vēlēšanās 2024. gadā: ”Tas ir sveiciens Putinam, ka, vārdu sakot, par viņu ASV domā daudzi, tai skaitā republikāņi un demokrāti kopīgi.”

”To izslēgt es personīgi neņemtos. Tāpēc arī sākušās jaunas sankcijas no ASV puses pret gāzes vadu “Nord Stream 2”, ASV piegādā, tiesa gan, novecojušus ieročus Ukrainai, Starptautiskais Valūtas fonds piešķīris kārtējo aizdevuma daļu Ukrainai. Vārdu sakot, palīdzība tiek sniegta gan ekonomiski, gan militāri, kā arī izlūkinformācija, kas liecina, ka tiek darīts viss, lai Putins neuzņemtos risku iebrukt Ukrainas teritorijā,” atbildot uz jautājumu, vai Krievija varētu izšķirties par iebrukumu kaimiņvalstī, saka politologs.

0 Komentāru