Politologs: Krievija ir panākusi savu Sīrijā un grib izstāties no konflikta, pirms nav par vēlu

1 komentārs
Politologs: Krievija ir panākusi savu Sīrijā un grib izstāties no konflikta, pirms nav par vēlu
Foto: AFP / LETA

Lielu daļu no gribētā Krievija Sīrijā ir panākusi un tagad mēģina no konflikta izstāties, kamēr nav tajā pārāk dziļi iestigusi, tā mūsu austrumu kaimiņvalsts pēkšņo paziņojumu vērtē politologs Māris Cepurītis.

Viņš atgādina, ka jau divas nedēļas Sīrijā spēkā ir nestabils pamiers, un pilnīgi iespējams, ka Krievija grib izmantot iespēju izkļūt no kara, pirms tajā iestigusi kā savulaik amerikāņi Vjetnamā. Tajā pašā laikā savu mērķi – atgūt vietu pie lielvalstu sarunu galda – Krievija jau ir panākusi.

“Krievija vienlaicīgi ir izcīnījusi sev pozīciju pie sarunu galda kopā ar ASV, lai kā viens no šiem atslēgas spēlētājiem, kas tiek ņemts vērā, lai varētu panākt vienošanos Sīrijā. Un Krievija, iespējams, to mēģinās kādā citā veidā transformēt, lai panāktu citus panākumus, iespējams, saistībā ar sankciju mīkstināšanu,” saka Cepurītis.

Eksperts gan atzina, ka vienlaikus ir pāragri spriest par to, vai Krievijas aiziešana vispār ņemama nopietni, jo kaimiņvalsts nemaz nenoliedz, ka plāno turpināt bombardēt Sīrijas diktatora Bašara al Asada pretiniekus.

Video

1 komentārs