Politiskā krīze Gruzijā; valdību pamet vairāki ministri

0 Komentāru
Politiskā krīze Gruzijā; valdību pamet vairāki ministri
FOTO: SCANPIX

Analītiķi norāda, ka tas draud valsti ieraut jaunā krīzē, jo viena no vadošās koalīcijas partijām gatavojas pāriet opozīcijā, atstājot koalīciju bez vairākuma parlamentā. 

Politiskā krīze Gruzijā iesākās vakar, kad, riskējot ar valdības izjukšanu, Gruzijas premjerministrs Iraklijs Garibašvili atbrīvoja no darba aizsardzības ministru Irakliju Alasaniju.

Šādu lēmumu premjers pieņēma pēc tam, kad Gruzijas tiesībsargājošās iestādes neilgi pirms tam aizturēja piecas Aizsardzības ministrijas amatpersonas. Tiesībsargājošās iestādes viņus apsūdz korupcijā, taču pats Alasanija viņa kolēģiem izvirzītās apsūdzības uzskata par politiski motivētām.

Sabiedriskās domas aptaujas atkārtoti norādījušas, ka Alasanija ir populārākais politiķis valdošajā koalīcijā. Viņš stingri aizstāv valsts tuvināšanos Eiropai un ir asi kritizējis savu kolēģu arestus.

Analītiķi uzskata, ka Alasanijas atlaišana draud valsti ieraut politiskajā krīzē, jo viņa pārstāvētā partija – Brīvie demokrāti ir draudējuši pāriet opozīcijā, atstājot koalīciju bez vairākuma parlamentā.

Protestējot pret aizsardzības ministra atkāpšanos, šodien no amata atkāpies arī Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas ministrs Aleksijs Petriašvili un Gruzijas ārlietu ministre Maija Pandžikidze ar visiem četriem saviem vietniekiem.

Premjerministra vietnieks Kahi Kaladze atklāja, ka atkāpties gatavojas arī citi Alasanija pārstāvētās Brīvo demokrātu partijas locekļi, tostarp tieslietu ministrs.

0 Komentāru