Polijas vēstnieks: Polija nebaidās par savu drošību; embargo sekas nav tik smagas

Komentāri

Polija jūtas droši, jo paļaujas uz NATO aizsardzību vajadzības gadījumā. Savukārt Krievijas embargo pārtikas precēm nav radījis tik dramatisku situāciju, kā varētu domāt, Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis atzina LNT raidījumā ”900 sekundes”.

Foto: LETA

Foto: LETA

Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis:
Gan mums, gan Baltijai Ziemeļatlantijas līguma 5. pants ir galvenā drošības garantija. Tādēļ mēs jūtamies vairāk vai mazāk droši.

Viesojoties LNT studijā, Polijas vēstnieks līdzi bija paņēmis savā valstī audzētus ābolus, simboliski parādot, kuru nozari visskarbāk skāris Krievijas embargo.

Polijas zaudējumi Krievijas ieviestā rietumvalstu pārtikas preču embargo dēļ nav tik būtiski, kā tas varētu šķist no informācijas masu medijos, atzina vēstnieks. Aizliegto produktu – augļu un dārzeņu – eksports uz Krieviju poļiem pērn veidoja 354 miljonus eiro, kas ir salīdzinoši neliela daļa no kopējā augļu un dārzeņu eksporta. Poļi uz Krieviju vairāk eksportē rūpniecības produktus, kurus Krievijas embargo vismaz pagaidām nav skāris.

Jau ziņots, ka Latvijā no Krievijas embargo līdz šim visvairāk cietuši piena nozares uzņēmēji, un tas licis viņiem pievērsties jaunu eksporta tirgu meklēšanai. Piemēram, Latvijas piena pārstrādes uzņēmumu ”Food Union” un ”Preiļu siers” ražojumi drīzumā varētu nonākt Ķīnas tirgū.

Lasi vēl