Polijas vēstnieks: Polija nebaidās par savu drošību; embargo sekas nav tik smagas

Komentāri

Polija jūtas droši, jo paļaujas uz NATO aizsardzību vajadzības gadījumā. Savukārt Krievijas embargo pārtikas precēm nav radījis tik dramatisku situāciju, kā varētu domāt, Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis atzina LNT raidījumā ”900 sekundes”.

Foto: LETA

Foto: LETA

Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis:
Gan mums, gan Baltijai Ziemeļatlantijas līguma 5. pants ir galvenā drošības garantija. Tādēļ mēs jūtamies vairāk vai mazāk droši.

Viesojoties LNT studijā, Polijas vēstnieks līdzi bija paņēmis savā valstī audzētus ābolus, simboliski parādot, kuru nozari visskarbāk skāris Krievijas embargo.

Polijas zaudējumi Krievijas ieviestā rietumvalstu pārtikas preču embargo dēļ nav tik būtiski, kā tas varētu šķist no informācijas masu medijos, atzina vēstnieks. Aizliegto produktu – augļu un dārzeņu – eksports uz Krieviju poļiem pērn veidoja 354 miljonus eiro, kas ir salīdzinoši neliela daļa no kopējā augļu un dārzeņu eksporta. Poļi uz Krieviju vairāk eksportē rūpniecības produktus, kurus Krievijas embargo vismaz pagaidām nav skāris.

Jau ziņots, ka Latvijā no Krievijas embargo līdz šim visvairāk cietuši piena nozares uzņēmēji, un tas licis viņiem pievērsties jaunu eksporta tirgu meklēšanai. Piemēram, Latvijas piena pārstrādes uzņēmumu ”Food Union” un ”Preiļu siers” ražojumi drīzumā varētu nonākt Ķīnas tirgū.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl