Polijas Neatkarības dienas gājiena dalībniekiem pārmet rasisma un antisemītisma ideju paušanu

7 komentāri
Polijas Neatkarības dienas gājiena dalībniekiem pārmet rasisma un antisemītisma ideju paušanu
Foto: AFP / LETA

Pēc sestdien Polijā notikušā Neatkarības dienas gājiena Izraēla aicinājusi Polijas varasiestādes reaģēt uz izskanējušajām ksenofobiskajām idejām.

11.novembrī ar ikgadējo gājienu un citiem pasākumiem tika svinēta Polijas Neatkarības diena. Prezidents Andžejs Duda un vairāki citi vadoši politiķi oficiālo svinību laikā nolika vainagu pie Nezināmā kareivja kapa.

“Mums jāatceras, kāda bija neatkarības un brīvības cena. Nedrīkst aizmirst, ka neatkarība nav pašsaprotama, tā vienmēr ir jāstiprina,” sacīja Polijas prezidents.

Savukārt par centrālo svētku pasākumu izvērtās nacionālistu rīkotais gājiens. Šogad tas notika ar lozungu “Mēs gribam Dievu”. Mītiņā piedalījās desmitiem tūkstošu cilvēku, un daudzi tā dalībnieki atklāti pauda rasistiskas idejas – skanēja saukļi “par tīru un baltu Poliju”, tāpat bija aicinājumi “aizvākt ebrejus un musulmaņus”.

Izraēla izteikusies, ka vēsture māca, – pret rasu naidu jāvēršas laikus, un izteica cerību, ka poļu varasiestādes notikušo bez ievērības neatstās.

TOP komentāri

  • WP
  • ezis
    +6 +4 -2

    ezis

    Izraēla raksta un saka ,ka tas ir rasu naids -kāds te rasu naids! Mēs visi gribam dzīvot savā zemē ,savā Dzimtenē ! Kāpēc citām tautām būtu jāļauj apmesties mūsu zemē un dzīvot mums uz kakla -galvenais,ka viņi neviens negrib strādāt, un negrib pieņemt tās zemes kultūru un parašas ,bet uzspiest savus netikumus un reliģiju !
  • Arturs Kasuba

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl