Polija, visticamāk, neizmantos “AstraZeneca” vakcīnu senioriem

0 Komentāru
Polija, visticamāk, neizmantos “AstraZeneca” vakcīnu senioriem
REUTERS / SCANPIX

Polija, visticamāk, neizmantos uzņēmuma “AstraZeneca” izstrādāto Covid-19 vakcīnu gados vecākiem cilvēkiem, pirmdien paziņojis Polijas premjerministra kancelejas vadītājs Mihals Dvorčiks.

Gala lēmums par “AstraZeneca” vakcīnas izmantošanu tiks pieņemts, balstoties uz Medicīnas padomes ieteikumiem, preses konferencē Varšavā paziņoja Dvorčiks.

Vācijas Roberta Koha institūta Vakcinācijas pastāvīgā komiteja paziņojusi, ka pašreiz pieejamie dati ir nepietiekami, lai rekomendētu “AstraZeneca” izstrādāto Covid-19 vakcīnu vecākiem cilvēkiem.

Polija pirmās “AstraZeneca” vakcīnas devu piegādes gaida 9.februārī.

Polijā līdz šim abas Covid-19 vakcīnas devas saņēmuši vairāk nekā 200 000 cilvēku. Polijā līdz šim vakcinēti 94% ārstu un 80% pansionātu iemītnieku, atklāja Dvorčiks.

Tomēr viņš pauda neapmierinātību ar vakcīnu piegādes tempiem.

Bija plānots, ka Polija līdz 2021. gada pirmā ceturkšņa beigām saņems aptuveni deviņus miljonus Covid-19 vakcīnas devu, bet patiesībā, visticamāk, tiks saņemts aptuveni seši miljoni devu, norādīja Dvorčiks.

Polijas veselības ministrs Adams Ņedzelskis šodien brīdināja, ka Polijai jābūt uzmanīgai ar ierobežojumu atcelšanu, jo tā nevar atļauties situāciju, kurā vakcinācijas programma sakrīt ar trešo vīrusa vilni.

Jau ziņots, ka Polijā pirmdien darbu atsākuši muzeji, mākslas galerijas, bibliotēkas un iepirkšanās centri, bet vairums skolu paliks slēgtas vismaz līdz martam. Tikmēr viesnīcas, restorāni, bāri, kinoteātri, sporta zāles un peldbaseini šajā valstī paliks slēgti vismaz līdz februāra vidum.

Vairāk lasi šeit: Polijā darbu atsāk muzeji, mākslas galerijas, bibliotēkas un iepirkšanās centri

Polijas lielākā opozīcijas alianse “Pilsoniskā koalīcija” (KO) ir pieprasījusi plašāku ekonomikas atvēršanu.

KO politiķi pārmet valdībai, ka tā nepieturas pie pašas izstrādātā plāna ekonomikas atvēršanai, saskaņā ar kuru daudzi ierobežojumi jau bija jāatceļ.

Vietējie mediji ziņo, ka vairāki uzņēmumi, tostarp slēpošanas trases, viesnīcas un restorāni, nepakļaujas ierobežojumiem un ir atsākuši darbu.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis šodien paziņoja, ka valsts dienesti turpinās uzraudzīt, vai ierobežojumi tiek ievēroti. Taču viņš norādīja, ka valdība šonedēļ var ierosināt atcel vēl citus ierobežojumus, ja jauno Covid-19 gadījumu skaits turpinās samazināties.

0 Komentāru