Polijā visiem cilvēkiem publiskās vietās turpmāk būs obligāti jāaizsedz seja

14 komentāri
Polijā visiem cilvēkiem publiskās vietās turpmāk būs obligāti jāaizsedz seja
EPA / SCANPIX

Polijā no ceturtdienas cilvēkiem, dodoties ārpus mājas, jāvalkā sejas maskas vai jāaizsedz deguns un mute ar šalli vai lakatu, paredz jaunie noteikumi, kas ieviesti cīņā pret jaunā koronavīrusa pandēmiju.

Plašāku informāciju par jaunajiem noteikumiem amatpersonas, domājams, publiskos vēlāk šodien.

Polijas valdība plāno no 19. aprīļa pakāpeniski atvieglot ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu, lai mazinātu to negatīvo ietekmi uz ekonomiku.

Veselības ministrs Lukašs Šurnovskis pagājušajā nedēļā norādīja, ka jaunie noteikumi par sejas masku obligātu nēsāšanu palīdzēs aizsargāt “nevis mūs, kas valkā šīs maskas un šalles, bet citus no mums”.

Viņš žurnālistiem atgādināja, ka Polijā izplatās jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19, un daļai saslimušo cilvēku nav nekādu simptomu.

Polijas premjerministra biroja vadītājs ir izteicies, ka varasiestādes plāno ļoti piesardzīgi atvieglot vairākus ierobežojumus, kas Covid-19 dēļ noteikti cilvēku ikdienas gaitām.

Viņš piebilda, ka valdības vēlas pēc iespējas lielāku brīvību un tik daudz ierobežojumu, cik nepieciešams.

Polijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 7582 cilvēkiem, no kuriem 286 ir miruši no šī vīrusa izraisītās slimības Covid-19, trešdien ziņoja amatpersonas.

Lai iegrožotu jaunā koronavīrusa izplatību, valdība ir ierobežojusi iepirkšanās centru darbību un slēgusi visus krogus, klubus un izklaides vietas.

Polijā aizliegts pulcēties vairāk nekā diviem cilvēkiem, un amatpersonas aicinājušus poļus palikt mājās un praktizēt sociālo distancēšanos.

Pagājušajā mēneša beigās valdība noteica jaunus ierobežojumus cilvēku ikdienas gaitām, aizliedzot bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, pamest mājas bez pieaugušo uzraudzības, slēdza parkus un pludmales, un lika apturēt darbu lielākajai daļai viesnīcu.