Polijā vēlē jauno parlamentu

0 Komentāru
Polijā vēlē jauno parlamentu
EPA / SCANPIX

Polijā svētdien notiek parlamenta vēlēšanas, kurās droša uzvara tiek prognozēta valdošajai nacionālkonservatīvajai partijai “Likums un taisnīgums”. Tomēr, pirms nav zināmi vēlēšanu rezultāti, nav skaidrs, vai partijai būs izdevies parlamentā saglabāt absolūto vairākumu.

Kopš iepriekšējām vēlēšanām 2015. gadā partija “Likums un taisnīgums” Polijas parlamentā ir baudījusi absolūto vairākumu. Savas pozīcijas tā nostiprinājusi, pateicoties dāsniem sociālajiem pabalstiem un lēmumiem, kas ļāvuši celt dzīves līmeni un samazināt bezdarbu.

Saskaņā ar aptaujām, bijušā premjera Jaroslava Kačiņska vadītā eiroskeptiskā partija “Likums un taisnīgums” var cerēt pat uz 47% vēlētāju balsu. Tuvākie sekotāji ar aptuveni 20% atbalstu ir eiropeiski noskaņotā centrisko partiju alianse “Pilsoniskā koalīcija”.

Partijai “Likums un taisnīgums” ir svarīgi nosargāt absolūto vairākumu, jo pretējā gadījumā tā var zaudēt varas grožus. Tas tāpēc, ka līdzšinējās opozīcijas partijas nav gatavas veidot koalīciju ar Kačiņska partiju un cer apvienot spēkus, lai jaunajā sasaukumā to atstātu opozīcijā.

Lai gan partijai “Likums un taisnīgums” ir daudz atbalstītāju, īpaši reģionos, tai netrūkst arī oponentu. Partiju apsūdz autoritārismā un sabiedrības šķelšanā, bet tās īstenotā tieslietu reforma Poliju novedusi līdz konfrontācijai ar Eiropas Savienību.

0 Komentāru