Polijā uz mēnesi izsludina ārkārtējo situāciju uz robežas ar Baltkrieviju

1 komentārs
Polijā uz mēnesi izsludina ārkārtējo situāciju uz robežas ar Baltkrieviju
REUTERS/SCANPIX

Polijas parlaments apstiprinājis ārkārtējā stāvokļa izsludināšanu uz Polijas robežas ar Baltkrieviju, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Ārkārtējais stāvoklis dod atgriezt nelegāļus valstī, no kuras tie nāk.

Polijas robežsardze aplēsusi, ka Baltkrievijā atrodas vairāk nekā 10 000 migrantu no konfliktu plosītām valstīm, kuri cer iekļūt Eiropas Savienībā caur Baltijas reģiona valstīm.

Eiropas Zāļu aģentūra sākusi paātrināti izvērtēt, vai rekomendēt trešo “Pfizer”/”BioNTech” Covid-19 vakcīnas devu aptuveni sešus mēnešus pēc otrās devas saņemšanas cilvēkiem, kas sasnieguši 16 gadu vecumu. Lēmumu pieņems tuvāko nedēļu laikā. Tikmēr Izraēla jau piedāvā trešo “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas devu pilnībā vakcinētiem cilvēkiem, un līdzīgi plāni tiek apsvērti arī Lielbritānijā, Francijā un Vācijā.

Kremlis turpina piegriezt skrūves opozicionāra Alekseja Navaļnija centieniem panākt kaut cik godīgu domes vēlēšanu iznākumu. Krievijas varasiestādes nobloķējušas ieslodzītā Kremļa kritiķa tīmekļa vietni, kas popularizē tā dēvēto gudro balsošanu vēlēšanās, kas katrā no vēlēšanu apgabaliem paredz atbalstīt to konkrēto kandidātu, kam ir vislielākās izredzes sakaut valdošās partijas “Vienotā Krievija” izvirzīto pretendentu.

Vairākos Krievijas reģionos vēlētāji pirmo reizi parlamenta vēlēšanās varēs nodot savas balsis elektroniski. Daudzi opozīcijas pārstāvji bažījas, ka, pateicoties jaunajai sistēmai, ar vēlēšanu rezultātiem būs vēl vieglāk manipulēt.

1 komentārs