Polijā turpinās iedzīvotāju protesti pret valdības plāniem iegrožot mediju brīvību

Komentāri

Polijā jau ceturto dienu nerimst protesti pret valdību un tās centieniem ierobežot demokrātiskās brīvības. Ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku un viņiem pievienojušies arī opozīcijas politiķi.

Asu neapmierinātību ar valdošo varu izraisījuši mēģinājumi ierobežot žurnālistu darbu parlamentā un iespējas deputātiem uzdot jautājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien par nokaitēto situāciju valstī Polijas ārlietu ministram nācās skaidroties ārzemju medijiem, viņš kritikai nepiekrīt un protestos vaino opozīcijas kāri pēc varas.

Ar augstu paceltiem Polijas un Eiropas Savienības (ES) karogiem, vairāki tūkstoši cilvēki arīdzan vakar, tāpat kā sestdien, pārpludināja Varšavas ielas. Viņi pulcējās gan pie Satversmes tiesas, gan Parlamenta jeb Seima ēkas – vietas, kur aizvadītajā piektdienā aizsākās viena no dziļākajām politiskajām krīzēm kādu Polija pieredzējusi pēdējos gadu desmitos.

Nesaskaņas izcēlās starp Polijas konservatīvo valdību un proeiropeiski noskaņoto opozīciju, kas iebilst pret valdošās partijas Likums un taisnīgums ieceri, lielā mērā liegt žurnālistiem piekļuvi iztaujāt parlamenta deputātus.

Tikmēr valdošā vara vaino opozīciju, ka tā musinājusi iedzīvotājus uz protestiem. Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis šodien bija spiests taisnoties ārzemju medijiem par nekārtībām valstī. Taču viņš ne vien noliedza, ka policija protestētāju izkliedēšanai sestdien pielietojusi asaru gāzi, bet arī vainoja cilvēkus, ka tie, opozīcijas mudināti, izgājuši ielās.

Cerībā atrisināt politisko krīzi, Polijas prezidents Andžejs Duda sola nesaskaņas nolīdzināt, tuvākajā laikā tiekoties gan ar koalīcijas, gan opozīcijas pārstāvjiem.

Lasi vēl