Polijā svinīgi uzņemts ASV karaspēku un tehniku

0 Komentāru
Polijā svinīgi uzņemts ASV karaspēku un tehniku

NATO misijā Polijā ieradies ASV karaspēks. Taču tas uzņemts ar dalītām emocijām – kamēr valsts amatpersonas teica glaimojošas uzrunas, armijas parādes laukuma pievārtē notika vietējo iedzīvotāju protesti.

Polijas militārajā bāzē Žagaņā, jau dažas dienas iepriekš ieradušies 3500 karavīru un vairāk nekā 1000 spēkratu. Šodien, pēc simboliskas karaspēka parādes, karavīrus sveica Polijas premjerministre Beāta Šidlo: ”Šī ir skaista diena, kad uzņemt Amerikāņu karavīrus – labākās un stiprākās pasaules armijas pārstāvjus, šeit, Polijā! ”

Foto: ASV karavīri Polijā

NATO spēku pastiprināšana austrumu flangā veikta pēc vienošanās Varšavas samitā. Apzinoties ģeopolitisko situāciju, NATO spēki Austrumeiropā tiek izvietoti uz rotācijas pamata. Vēl pēdējās nedēļās pirms sava prezidentūras termiņa beigām, armijas izvietošanu apstiprināja arī ASV prezidents Baraks Obama, lai šādus manevrus nevarētu apturēt jaunais Baltā nama saimnieks Donalds Tramps.

ASV spēku komandieris norāda, atbraukušie karavīri ir labi trenēti un apbruņoti ar patlaban labāko pieejamo ekipējumu.

Tik siltu uzņemšanu gan neizrādīja vietējie Polijas iedzīvotāji. Lai gan daļa vicināja ASV karogus, sveicot NATO spēkus, protestētāji veidoja sadursmes un izkliedza pret valdību vērstus saukļus. Citur sastaptie arī norādīja, ka citas valsts karaspēks viņiem neliek justies droši.

Arī Latvijā februārī ieradīsies ASV armijas 3. brigādes smagās bruņutehnikas rota ar bruņumašīnām. Centrāleiropā un Austrumeiropā tiks izvietoti aptuveni 4400 amerikāņu karavīri.

0 Komentāru