Komentāri
Polija pieprasa ASV atvainoties par to, ka tā ir līdzvainīga holokaustā
Foto: LETA

Polija svētdien paziņoja, ka tā ir pieprasījusi oficiālu ASV atvainošanos par Federālā Izmeklēšanas biroja (FIB) direktora Džeimsa Komija apgalvojumiem, ka Polija kopā ar Vāciju ir līdzvainīga holokaustā.

ASV vēstnieks Stīvens Malls “saņems protesta notu un uzaicinājumu atvainoties” par FIB direktora spriedumiem, tviterī paziņoja Polijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Marcins Voicehovskis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Komija apgalvojumi publikācijā laikrakstā The Washington Post izraisījuši sašutumu poļu politiķu vidū un medijos, kas viņa spriedumos saskata pārmetumus, ka Polijai it kā būtu bijusi zināma loma nacistiskās Vācijas īstenotajā ebreju genocīdā.

“Šo slaktiņu [holokaustu] vadīja slimi un ļauni cilvēki, bet šiem slimajiem un ļaunajiem līderiem pievienojās, sekoja cilvēki, kas mīlēja savas ģimenes, nesa zupu slimam kaimiņam, gāja uz baznīcu un ziedoja labdarībai. Labi cilvēki palīdzēja noslepkavot miljonus. (..) Viņu prātos Vācijas un Polijas, un Ungārijas un tik daudzu citu vietu slepkavas un līdzzinātāji nedarīja neko ļaunu,” publikācijā Kāpēc es pieprasu, lai FIB aģenti apmeklē Holokausta muzeju norādīja Komijs.

ASV vēstnieks Malls svētdien Polijas galvaspilsētā Varšavas geto sacelšanās 72. gadadienas sarīkojumā jau sniedzis neoficiālu atvainošanos.

“Jebkuri pieļāvumi, ka Polija vai kāda cita valsts vēl bez nacistiskās Vācijas būtu atbildīga par holokaustu, ir kļūda, tas ir kaitīgi un aizvainojoši,” žurnālistiem sacīja vēstnieks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl