Komentāri
Polijā piemin septīto gadskārtu kopš traģiskās Polijas prezidenta bojāejas! Skaties FOTO
Foto: LETA / AFP

Šodien Polija piemin septīto gadskārtu kopš Smoļenskas aviokatastrofas. Tajā dzīvību zaudēja Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un daudzas citas augsta ranga Polijas amatpersonas.

Traģiskā aviokatastrofa notika 2010. gada 10. aprīlī. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki. Lai gan tiek apgalvots, ka tā notika vairāku neveiksmīgu apstākļu sakritību dēļ, Polijas labējā spārna politiķi uzskata, ka aviokatastrofa nebija negadījums. Polijas un Krievijas izmeklētāji atzinuši, ka katastrofa notika pilota kļūdas, slikto laikapstākļu un sliktās gaisa satiksmes kontroles dēļ.

Bojāgājušā prezidenta dvīņubrālis un Polijā valdošās konservatīvās partijas “Likums un taisnīgums” līderis Jaroslavs Kačiņskis tur aizdomās Krieviju un toreizējo Polijas valdību.

Šodien savus atklājumus prezentēs arī īpaša Polijas valdības komisija, kas atkārtoti izmeklējusi aviokatastrofu.

Pieminot aviokatastrofu, notikušas vairākas piemiņas ceremonijas. Ziedi tiek nolikti gan pie kapa Krakovas Vāveles katedrālē, gan pie Varšavas prezidenta pils.

Polijas prezidents Lehs Kačiņskis, viņa sieva Marija un vēl 94 cilvēki, tostarp Polijas bruņoto spēku vadība un citas augstas amatpersonas, 2010. gada 10. aprīlī gāja bojā pasažieru lidmašīnas “Tu-154” katastrofā Krievijā netālu no Smoļenskas. Aviolainerī atradās 88 cilvēku Polijas amatpersonu delegācija, kas devās uz ikgadējo Katiņā nogalināto Polijas armijas virsnieku piemiņas pasākumu, kā arī astoņi apkalpes locekļi.

Foto

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl