Komentāri

Polija piektdien pieminēja 75. gadskārtu kopš Katiņas slaktiņa, un piemiņas ceremonijās piedalījās gan prezidents Broņislavs Komorovskis, gan citas valdības amatpersonas.

Galvenā piemiņas ceremonija notika pie Nezināmā karavīra kapa Varšavas centrā. “Mūsu brīvība ir vairāku poļu paaudžu pūliņu rezultāts,” savā uzrunā akcentēja Komorovskis, piebilstot, ka “20. gadsimts nav pieredzējis citu tādu noziegumu kā Katiņā pastrādāto.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 1940. gada 3. aprīļa padomju iekšlietu karaspēks noslepkavoja vairāk nekā 22 000 poļu armijas un policijas virsnieku, ārstu, profesoru, priesteru un citu intelektuālās elites pārstāvju, kas tika sagūstīti pēc padomju armijas iebrukuma Polijā 1939. gada 17. septembrī. Pirmās gūstekņu masu slepkavības notika Katiņas mežā.

Polijas aizsardzības ministrs Tomašs Semoņaks piektdien norādīja, ka šā gada piemiņas pasākumi ir svarīgi ne tikai armijai, bet arī sabiedrībai kopumā.

Šogad Varšavas Citadelē paredzēts atklāt arī jaunu Katiņas slaktiņa upuriem veltītu muzeju.

Šai traģēdijai pirms vairākiem gadiem tika veltīta arī filma, kas centusies restaurēt šo notikumus. Skaties epizodi no šīs filmas. Brīdinām, – kino epizodē redzamas vardarbīgas ainas!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl