Polijā par mēru ievēlēts homoseksuāls politiķs

Komentāri

Pārsteigumu pārējai pasaulei sagādājusi katoliskā Polija, kas pirmo reizi par pilsētas mēru ievēlējusi atklāti homoseksuālu politiķi. Notikušajam gan netrūkst kritiķu, tomēr vairākuma izvēle liecina par jaunām vēsmām konservatīvajā Polijā.

Roberts Bedrons savu orientāciju nav slēpis, un pirms trim gadiem jau kļuva par pirmo atklāto geju Polijas parlamentā. Bet nu, aizvadītajā nedēļas nogalē, 38 gadus vecais Bedrons kļuvis par pirmo homoseksuālo Polijas mēru. Par viņu nobalsojuši vairāk nekā puse, 57% Slupskas iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Polija ir konservatīva valsts. 90% iedzīvotāju sevi sauc par katoļiem, taču baznīcās ik svētdienu rindas kļūst aizvien retākas.

Bedrons par savu orientāciju pat pajoko, un nekautrīgi apspriež televīzijas šovos.

”Es pagātnē esmu bijis iemīlējies. Varbūt tas izpaudās citādāk nekā vairumam no Jums, bet es biju iemīlējies. Homoseksuāļi iemīlas kā normāli cilvēki. Viņi mīl tāpat kā visi cilvēki. Man bija savi favorīti, bet es labāk neteikšu, jo viņi varbūt klausās, un viņu sievas būs greizsirdīgas,” tā par sevi stāsta jaunievēlētais Polijas mērs, Roberts Bedrons.

Bedrons solījis 100 000 pilsētā ieviest bezmaksas internetu un taupīt energoresursus, par piemēru liekot pats sevi – jo uz darbu mērs solījis braukt ar velosipēdu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl