Polijā noraida likumprojektu par abortu aizliegumu

Komentāri
Polijā noraida likumprojektu par abortu aizliegumu
AFP/LETA

Polijas parlaments  ar pārliecinošu balsu vairākumu noraidījis pretrunīgi vērtēto likumprojektu par abortu pilnīgu aizliegumu, kas bija izraisījis plašu rezonansi valstī.

Likumprojekts paredzēja gandrīz pilnīgu grūtniecības pārtraukšanas aizliegumu, tādējādi padarot vēl stingrāku jau tā bargo likumu, kas ļauj izdarīt abortus vienīgi gadījumos, kad nopietni apdraudēta mātes vai jaundzimušā veselība vai izvarošanas gadījumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunais likumprojekts paredzēja atļaut grūtniecības pārtraukšanu vienīgi gadījumā, ja pastāv tieši draudi mātes dzīvībai, savukārt ārstiem, kas būs veikuši abortu, draudēs cietumsods.

Protestējot pret abortu pilnīgu aizliegumu, tūkstošiem sieviešu Polijā šonedēļ īstenoja plašas protesta akcijas.

Melnās drēbēs tērptās protestētājas visā valstī bloķēja restorānus, valdības iestādes un universitāšu auditorijas, kā arī valdošās partijas galveno mītni Varšavā.

Foto: protests pret abortu pilnīgu aizliegumu Polijā

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl