Polijā mājas cūkām konstatēts Āfrikas cūku mēris

Komentāri
Polijā mājas cūkām konstatēts Āfrikas cūku mēris
Foto: REUTERS/SCANPIX

Polijā trešdien apstiprināts pirmais Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusa gadījums mājas cūkām, paziņojis Polijas Veterinārais dienests.

“Testa rezultāti uzrādīja pirmo Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu saimniecībā ar piecām cūkām” Bjalistokas reģionā pie Baltkrievijas robežas, norādīts dienesta publiskotajā paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dzīvnieki iznīcināti un 37 tuvumā esošajām fermām ar aptuveni 200 cūkām noteikta karantīna.

Pēdējo reizi ĀCM vīrusa uzliesmojums Polijā konstatēts 9.jūlijā, pirms tam – šā gada februārī un maijā. Tad ĀCM tika konstatēts mežacūkām.

Latvijā ĀCM ir konstatēts 26 mežacūkām un 19 mājas cūkām 11 saimniecībās.

Kā ziņots, Latvijas valdība 22.jūlijā nolēma, ka Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas zonā iekļaujama visa pierobeža ar Krieviju un Igauniju.

Pirmais Āfrikas cūku mēra gadījums Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. 18.jūlijā slimība tika konstatēta arī Valkas novada Ērģemes pagastā. Līdz ar to ārkārtas situācija izsludināta plašākā teritorijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl