Komentāri
Polijā legalizē medicīnisko marihuānu; farmaceiti varēs izgatavot medikamentus, kas palīdzēs pacietiem ar hroniskām sāpēm
Atbilstoši jaunajiem noteikumiem, Polijas aptiekās marihuāna no importētiem augiem var tikt izmantota recepšu medikamentu izgatavošanai. (Pixabay.com)

Polijā spēkā stājies likums par medicīniskās marihuānas legalizāciju, līdz ar to aptiekas šajā valstī no trešdienas, 1. novembra, var sākt tirgot uz marihuānas bāzes izgatavotos medikamentus.

Atbilstoši jaunajiem noteikumiem, Polijas aptiekās marihuāna no importētiem augiem var tikt izmantota recepšu medikamentu izgatavošanai. Tiesa gan, šie medikamenti vispirms ir jāreģistrē Medicīnisko produktu reģistrācijas birojā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Polijas Farmācijas kamera paziņojusi, ka farmaceiti ir gatavi izgatavot uz marihuānu bāzētus recepšu medikamentus. Farmaceitiem arī tiks nodrošināti kursi, ja viņiem būs nepieciešama tālāka apmācība.

“Atbilstoši aplēsēm līdz 300 000 pacientu varētu kvalificēties ārstniecībai ar medicīnisko marihuānu,” norādīja organizācijā.

Saņemt šos medikamentus varēs pacienti, kuri cieš no hroniskām sāpēm, ķīmijterapijas izraisīta nelabuma, izkaisītās sklerozes spasticitātes vai pret zālēm noturīgās epilepsijas.

“Atbilstoši ekspertu aplēsēm viens grams medicīniskās marihuānas maksās 50 līdz 60 zlotus (13,68 līdz 16,43 eiro), bet viena mēneša kurss – aptuveni 2000 zlotu (472 eiro),” norādīja organizācija.

Lasi vēl