Polija kritizē Krieviju par opozicionāra Pivovarova aizturēšanu

3 komentāri
Polija kritizē Krieviju par opozicionāra Pivovarova aizturēšanu
AP/SCANPIX

Polijas amatpersonas trešdien kritizējušas Krieviju par opozicionāra Andreja Pivovarova aizturēšanu Sanktpēterburgas lidostā, apturot lidmašīnas izlidošanu uz Varšavu.

“Tā acīmredzami ir nepieņemama situācija,” Radio Polija šorīt paziņoja Polijas valdības pārstāvis sakariem ar presi Pjotrs Millers.

Polijas prezidenta Andžeja Dudas padomnieks Pavels Muha sacīja, ka Polijas civilās aviācijas aģentūra izanalizēs konkrētā lidojuma datus un tiks sperti adekvāti un atbilstoši soļi, balstoties uz starptautiskajiem un aviācijas tiesībām.

Jau vēstīts, ka Sanktpēterburgas lidostā Polijas aviokompānijas LOT lidmašīnai, kurai bija paredzēts izlidot uz Varšavu un kas jau bija sasniegusi skrejceļu, pirmdienas vakarā tika dots rīkojums atlikt izlidošanu. Lidmašīnā iekāpa policisti un aizturēja Pivovarovu.

39 gadus vecais Pivovarovs ziņoja, ka viņš aizturēts saistībā ar agrāko darbību likvidētās opozīcijas organizācijas “Atvērtā Krievija” izpilddirektora amatā.

Varasiestādes otrdien paziņoja, ka Pivovarovs apsūdzēts par dalību “nevēlamā organizācijā”. Ja viņš tiks atzīts par vainīgu, viņam var tikt piespriests līdz sešiem gadiem ilgs cietumsods.

Trimdā dzīvojošā Kremļa kritiķa Mihaila Hodorkovska finansētā opozīcijas organizācija “Atvērtā Krievija” 27.maijā pārtrauca darbību un slēdza visas nodaļas reģionos. Visi kustības biedri tika izslēgti no organizācijas, bet viņu dalība anulēta, lai izvairītos no iespējamām vajāšanām.

Pivovarovs uzskata, ka fakts, ka viņš aizturēts pēc organizācijas likvidēšanas, ir pilnīgas nelikumības pazīme.

“Atvērtā Krievija” tika izveidota 2001.gadā pēc Hodorkovska iniciatīvas.

Lēmums par organizācijas darbības apturēšanu pieņemts laikā, kad Krievijas varasiestādes, tuvojoties septembrī gaidāmajām Valsts domes vēlēšanām, pastiprina spiedienu pret režīma oponentiem.

Hodorkovskis Pivovarova aizturēšanu salīdzināja ar Aleksandra Lukašenko režīma rīcību, 23.maijā piespiežot nolaisties Minskā aviokompānijas “Ryanair” lidmašīnai, lai aizturētu “Telegram” kanāla “Nexta” dibinātāju Romānu Protaseviču.

“Vai vēl ir šaubas, ka Putins un Luka ir zābaki no viena pāra?” savā “Telegram” kanālā rakstīja Hodorkovskis.

3 komentāri