Polija izvairās nosaukt mērķdatumu, kad pievienosies eirozonai

Komentāri
Polija izvairās nosaukt mērķdatumu, kad pievienosies eirozonai
Foto: AFP/LETA

Polija atteikusies noteikt mērķa datumu, kad valsts varētu iestāties vienotās valūtas blokā – eirozonā.

Lai varētu iestāties eirozonā, valstij joprojām jāsamazina budžeta deficīts zem 3% atzīmes no iekšzemes kopprodukta (IKP). Pagaidām Polijai šo rādītāju nav izdevies sasniegt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn Polijas amatpersonas norādīja, ka reāli valsts varētu iestāties eirozonā tuvāko desmit gadu laikā. Tomēr Ukrainas krīze vairojusi viedokli, ka nepieciešama ātrāka iestāšanās eirozonā, jo tā sniegtu papildu drošības garantijas jau esošajai dalībai Eiropas Savienībā un NATO. Līdz ar to Polijas amatpersonas cer, ka līdz nākamajam gadam izpildīs visus eirozonas iestāšanās kritērijus.

Ja tā notiks un visi kritēriji tiks izpildīti, Polijai tomēr vajadzēs arī divas trešdaļas parlamenta deputātu balsu, lai pieņemtu nepieciešamās konstitucionālās izmaņas un valsts varētu atteikties no Polijas zlota kā nacionālās valūtas. Pagaidām amatpersonu domas par to dalās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl