Komentāri
Polijā, iespējams, atrasts nacistu vilciens ar salaupītām bagātībām
Foto: Bala Sivakumar/Flickr

Polijā, iespējams, atrasts Otrā pasaules kara beigās pazudušais vilciens, kas vedis nacistu salaupītās zeltlietas, dārgakmeņus un ieročus.

Vietējā folklora vēsta, ka, tuvojoties padomju armijai, bruņuvilciens iebraucis tunelī netālu no viduslaiku pils pie Valbržihas un nekad tā arī nav izbraucis ārā. Tunelis vēlāk ticis slēgts un tā atrašanās vieta aizmirsta. Taču tagad kāds Vācijas un kāds Polijas pilsonis apgalvo, ka atraduši vilcienu un pieprasa daļu no atraduma vērtības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vēstulē šīs personas norāda, ka vēlas 10% komisijas maksu no kravas vērtības, tāpēc mums ir aizdomas, ka viņi zina, kas tur atrodas,” pauda Valbržihas pašvaldības pārstāve Marika Tokarska.

Šobrīd ziņas par vilciena atrašanos pārbauda Polijas varas iestādes. Daži vēsturnieki gan šaubās, ka šāds vilciens jebkad ir eksistējis – nekādu dokumentu par to arhīvos nav. Turklāt kopš kara beigām ne viens vien ir centies sameklēt tā dēvēto spoku vilcienu, taču līdz šim neko nav izdevies atrast.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl